Te banki zaplanowały przerwy w weekend. Niedostępne również bankomaty

2019-06-21 15:01
publikacja
2019-06-21 15:01

W ten weekend większość banków również zrobiła sobie dłuższe wolne. Prace techniczne zapowiedziały tylko dwa z nich – Bank Pekao oraz ING Bank Śląski. Do cotygodniowego zestawienia dołączył także Euronet, w którym prace administracyjne mogą pokrzyżować plany wypłacających gotówkę z bankomatów tej sieci.

Bank Pekao tym razem skupi się na serwisie Pekao24Makler, a przerwa nie powinna wpłynąć na inne świadczone usługi. W przypadku ING Banku Śląskiego prace obejmą szeroki zakres i mogą wpłynąć na działanie bankowości internetowej, aplikacji mobilnej czy bankomatów. W ten weekend problemy z wypłatą środków mogą mieć nie tylko klienci ING Banku Śląskiego, ale również - jak wyżej wspomniano - wszyscy korzystający z maszyn sieci Euronet.

Te banki zaplanowały przerwy w weekend. Niedostępne również bankomaty / fot. lucadp / YAY Foto

Bank Pekao

Korzystający z serwisu Pekao24Makler muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do serwisu pod koniec tego weekendu. Problemy z zalogowaniem się do serwisu, składaniem dyspozycji oraz zleceń pojawią się o godz. 23.00 w niedzielę (23 czerwca) i powinny potrwać nie dłużej niż dwie godziny. W podanym czasie nie będzie również można realizować operacji finansowanych w zakładce inwestycje, a także aktualizować kwestionariusza adekwatności.

ING Bank Śląski

Podobnie jak przed tygodniem, również i na ten weekend ING Bank Śląski zaplanował prace serwisowe. Jako pierwsze na tapetę zostały wzięte przelewy online (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne), które po godz. 14.00 w sobotę (22 czerwca) zostały wyłączone. Dokładniej rzecz ujmując, przelewy pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim będą realizowane tego samego dnia, lecz ich zaksięgowanie nastąpi dopiero w poniedziałek. W przypadku przelewów zewnętrznych ich realizacja nastąpi dopiero po weekendzie. Po tej godzinie nie będzie również możliwości natychmiastowego rozliczania wymiany walut w kantorze.

Druga część prac rozpoczęła się o północy w nocy z soboty na niedzielę (23 czerwca). Do godz. 5.30 klienci mogli spotkać się z problemami w dostępie do bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, płatności ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

Euronet

Zgodnie z informacją opublikowaną przez mBank, Euronet przeprowadzi w ten weekend prace administracyjne, które będą miały wpływ na dostępność bankomatów tej sieci. W poniedziałek w nocy (24 czerwca), między godz. 3.00 a godz. 3.30 nie będzie można wypłacić oraz wpłacić środków z wykorzystaniem maszyn tej sieci. 

MDe

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki