REKLAMA

"Taśmy Obajtka". Prezes TT Plast znów zabiera głos w sprawie

2021-03-03 16:37
publikacja
2021-03-03 16:37
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

We wskazanym przez "Gazetę Wyborczą" okresie, Daniel Obajtek nie pełnił żadnej funkcji w firmie TT Plast i nie miał wpływu na jej działania biznesowe - podkreślił w wydanym w środę oświadczeniu prezes TT Plast Tomasz Fortuna.

"W imieniu TT Plast zwracam się do redakcji »Gazety Wyborczej« o zaprzestanie szkalowania dobrego imienia firmy. Szczególnie oburzający jest fakt, że publikacje »Gazety Wyborczej« uderzają w interes ekonomiczny przedsiębiorstwa, a także wizerunek i dobre imię firmy" - czytamy w oświadczeniu Fortuny.

Jak dodał, ponownie stanowczo podkreśla, że we wskazanym przez gazetę okresie, Daniel Obajtek nie pełnił żadnej funkcji w firmie i nie miał wpływu na jej działania biznesowe.

"Ignorowanie mojego oświadczenia przez »Gazetę Wyborczą« jest dla mnie niezrozumiałe. Pojawiające się w »Gazecie Wyborczej« publikacje uderzają bezpośrednio w moją firmę, dlatego w przypadku ich kontynuacji rozważę możliwość ochrony reputacji firmy" - zapowiedział szef TT Plast.

Pierwsza publikacja "GW" na temat Obajtka miała miejsce w ubiegłym tygodniu. "Gazeta" napisała, że w czasach, gdy Obajtek był wójtem Pcimia, chciał wykończyć firmę swojego wuja. Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem - podała "GW". Wg dziennika dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje; padają na nich wulgaryzmy, także pod adresem wuja.

W środę "Gazeta Wyborcza" napisała: "Ujawniamy nowe nagrania, które potwierdzają, że Daniel Obajtek, jako wójt Pcimia (był nim w latach 2006-15, od 2007 r. jest też członkiem PiS) wydawał dyrektorowi handlowemu firmy TT Plast o imieniu Szymon polecenia, jak zdobywać kontrahentów, dyktował ceny i marże - de facto kierował spółką. Nie mógł tego robić, bo zabraniała tego i zabrania ustawa o samorządzie terytorialnym".

Co więcej, jak podkreśla "GW", zeznając przed sądem w grudniu 2014 r. skłamał pod przysięgą, że nie miał żadnych kontaktów biznesowych z TT Plast. To był proces o wyłudzenie unijnych dotacji przez jego wuja Romana Lisa, współwłaściciela konkurencyjnej spółki Elektroplast, z którym Obajtek był skonfliktowany.

"Nowe nagrania zawierają rozmowy Bernadetty Obajtek z Szymonem. Tym samym, z którym wielokrotnie - od lutego do sierpnia 2009 roku - kontaktował się obecny prezes Orlenu. Bernadetta Obajtek zleca dyrektorowi handlowemu działania, powołując się na ustalenia z Danielem Obajtkiem" - czytamy w "GW".

Po pierwszej publikacji gazety spółka PKN Orlen wydała oświadczenie. "Stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen jak również naruszają dobre imię prezesa Daniela Obajtka. Publikacja ma na celu zdyskredytowanie prezesa zarządu spółki w momencie, gdy prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy akwizycyjne" - napisano.

W 2020 r. PKN Orlen osiągnął 3,4 mld zł zysku netto, uwzględniając zysk na nabyciu Energi. Wynik EBITDA LIFO był na poziomie 12,1 mld zł, a przychody ze sprzedaży - 86,2 mld zł.

Także sam Obajtek, odnosząc się do wypowiedzi Donalda Tuska na jego temat, napisał na Twitterze: "pragnę przypomnieć, że Orlen w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku; w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł". Zaznaczył też, że obecnie spółka wydaje na inwestycje trzy razy więcej pieniędzy niż miało to miejsce za czasów PO-PSL. (PAP)

mick/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
martini1000
Fortuna obajtkiem się toczy
langdon25
W Wiadomościach reżimowych zero wzmianki dziś o taśmach Omajtka.

W zamian po raz setny przypomnienie że w areszcie siedzi Sławomir Nowak .

W ten sposób stały elektorat PiS nigdy nie dowiaduje się co naprawdę w kraju się dzieje i jakie przewały robi ich jedynie słuszna partia .

Tak się utrzymuje
W Wiadomościach reżimowych zero wzmianki dziś o taśmach Omajtka.

W zamian po raz setny przypomnienie że w areszcie siedzi Sławomir Nowak .

W ten sposób stały elektorat PiS nigdy nie dowiaduje się co naprawdę w kraju się dzieje i jakie przewały robi ich jedynie słuszna partia .

Tak się utrzymuje „ciemny naród” - Jacek Kurski.
meryt
langdon25 "W Wiadomościach reżimowych zero wzmianki dziś o taśmach Omajtka"

A kiedy była? :)
dlaczego_nie odpowiada meryt
Nigdy nie była i nie będzie....

A Nowak będzie miał odszkodowanie z kieszeni suwerena tak jak Komenda
meryt odpowiada dlaczego_nie
dlaczego_nie "Nigdy nie była i nie będzie"

:)

'Wiadomości' TVP nastroszyły piórka ... - Wyborcza.pl"
"Długaśny, bo aż sześciominutowy materiał, pod znaczącym tytułem „Kolejny kapiszon Gazety Wyborczej”"
glowny_analityk_bankier_pl
Szykuje się zmiana wajchy, hołodnia aka zelensky2.0 już szykowany, teraz tylko jakaś aferka jak wcześniej była u sowy i będzie pozamiatane.Także tyle jest warta nasza scena polityczna usa/israel robią tu co chcą.
langdon25
Prezes TT Plast zapomniał napisać że należy do PiS ...
demeryt_69
Bajgle z Koszer Cajtung uparły się, żeby pogrążyć 'swojaka' - to niekoszernie!
bialy_kruk
Danielu nie ma takich wielu...
forfun
... i to nie prawda że dach przeciekał zwłaszcza że prawie nie padało ...........

Powiązane: Taśmy Daniela Obajtka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki