REKLAMA

Tak Polacy pomagają ludności z Nepalu

2014-09-14 06:29
publikacja
2014-09-14 06:29

Polska Pomoc Rozwojowa dociera do tak odległych krajów. Od trzech lat w pobliżu granicy z Tybetem działa piekarnia, z której zyski wspierają edukację w himalajskiej wiosce Syabrubesi (czyt. szjabrubeszi).

Budowa piekarni, to wspólna inicjatywa młodych Polaków oraz polskiego resortu spraw zagranicznych. Dzięki powstaniu piekarni zaktywizowane zostało życie miejscowej ludności, która zaczyna czerpać zyski z obsługi przybywających do Syabrubesi turystów. Co istotne i zgodne z celami Polskiej Pomocy Rozwojowej zyski, które przynosi piekarnia zasilają skromny budżet całej wspólnoty i pozwalają wspierać na szczeblu lokalnym niedoinwestowaną w Nepalu edukację.

Polski konsul honorowy w Kathmandu Lokmanya Golchha potwierdza wartość zaangażowania Polaków w pomoc rozwojową dla Nepalu: To jest oczywiście istotne, ponieważ nadal jesteśmy biednym krajem. Jeżeli dostajemy pomoc z innych państw, także z Polski to jesteśmy z tego powodu szczęśliwi, mówi Polskiemu Radiu.

Dzięki Polskiej Pomocy Rozwojowej w Nepalu zrealizowano także okulistyczne badania lekarskie w jednym z centralnych regionów tego kraju, a także przekazano dwa specjalistyczne mikroskopy dla operacji oczu.


Krzysztof Renik, Kathmandu, Polskie Radio/nyg


Źródło:IAR
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~zacny
Zachęcam do pomocy w edukacji Polakom z wschodu.W Google wpiszcie "Witajcie w domu". Szkoła na funkcjonowanie potrzebuje waszej pomocy, liczy się każda złotówka. Na Państwo nie ma co liczyć, oni teraz wydają kasę na broń dla Ukraińców.
~endi
no proszę jak lubimy innym pomagać , u nas na operację zaćmy całkowicie ślepi ludzie czekają nawet TRZY lata ...

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki