Szef niemieckiego MSZ: Niemcy dadzą silną odpowiedź, jeśli zaatakowany zostanie członek NATO

Szef niemieckiego MSZ deklaruje, że Niemcy nie będą stać biernie, jeśli zaatakowane zostanie któreś z państw członkowskich NATO. Frank-Walter Steinmeier powiedział, że w takiej sytuacji jego kraj da "silną odpowiedź".

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier
Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier (fot. Raheb Homavandi / FORUM)

Niemiecki minister został zapytany przez brytyjskiego, konserwatywnego europosła Marka Pritcharda o to, jaka będzie reakcja Niemiec na atak na członka Sojuszu Północnoatlantyckiego i czy Niemcy gotowi są odpowiedzieć zbrojnie na przykład w przypadku, gdy agresorem będzie Rosja. Frank-Walter Steinmeier odpowiedział krótko, że reakcja jego kraju w takiej sytuacji będzie "silna".

Zgodnie z artykułem 5 traktatu waszyngtońskiego atak na jedno z państw NATO jest uznawany za atak na cały sojusz, a inne kraje są zobowiązane pomóc krajowi, który stał się celem agresji.

IAR/rtr&TT/md/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~silvio_gesell

Warunkiem koniecznym wojny jest ekspansja demograficzna. Natomiast niska dzietność, depopulacji i emigracja jest charakterystyczna dla wojny domowej, np. Ukraina.
W Polsce i sąsiednich krajach (oprócz Ukrainy) jest stabilna populacja więc nic nie zapowiada wojny. W Turcji może, tam rzeczywiście stracili kontrolę nad wieloma aspektami polityki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Bogdan

Ten pan co chwilę zmienia zdanie..

! Odpowiedz
1 4 ~Pit

Mozemy marudzic na to ze nasi politycy tobia laske USA. Jednak czy jest alternatywa dla tej polityki? Chyba sojusz obronno-zaczepny z Rosja. Bo Europa jest niewiarygodna.

! Odpowiedz
0 5 ~Kaszub

zrobią jak Francja w 39r

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil