REKLAMA

Szef MSWiA chce wyższych kar dla sprawców fałszywych alarmów bombowych

2016-05-30 18:49
publikacja
2016-05-30 18:49

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapowiada wyższe kary dla osób, które wywołują fałszywe alarmy bombowe.

Szef MSWiA chce wyższych kar dla sprawców fałszywych alarmów bombowych / fot. Krystian Maj / FORUM

Błaszczak powiedział TVP Info, że wymiar sprawiedliwości powinien być surowszy dla takich osób. Szef MSWiA uważa, że prokuratorzy powinni domagać się wyższego wymiaru kar dla osób, które wprowadzają takie zagrożenie. Jego zdaniem wywołujący fałszywe alarmy bombowe powinni finansować akcje służb, które sprawdzają zagrożenie. Minister zaznaczył, że ostateczna decyzja zależałaby od sądów.

Dziś szef MSWiA wyróżnił policjantów, którzy złapali wrocławskiego bombera oraz mundurowych, którzy udaremnili atak na komisariat Warszawa-Włochy.

22-letni student, podejrzany o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie we Wrocławiu, przyznał się do winy, choć odmówił składania wyjaśnień. Zarzut dotyczący przestępstw o charakterze terrorystycznym postawiła Pawłowi R. w ubiegłą środę Prokuratura Krajowa. Chodzi o usiłowanie zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych.

We Wrocławiu i Warszawie w wyniku ostatnich wydarzeń pojawiło się wiele alarmów bombowych absorbujących uwagę służb i paraliżujących życie mieszkańców m.in. Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

PAP/IAR

Źródło:Bankier24
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~sorry
Hej dziennikarzyny z Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ TVP Info / kt/mitro/
Zapomnieliście napisać jakie kary są obecnie, więc nie wiem czy warto poprzeć ten pomysł czy raczej pohejtować Pana Ministra za tracenie czasu na populistyczne gadki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki