REKLAMA

Szczyt G7 bez przełomu dla Grecji

2015-06-08 16:10
publikacja
2015-06-08 16:10
Szczyt G7 bez przełomu dla Grecji
Szczyt G7 bez przełomu dla Grecji
fot. AFP PHOTO / JOHN THYS / / EastNews

- Grecki premier Aleksis Tsipras co innego mówi w swoim państwie, co innego zaś podczas rozmów z przedstawicielami UE. W epoce globalizacji te sprzeczne informacje docierają do obu stron i sprawiają, że Niemcy powoli tracą cierpliwość, jednak przełomu się nie spodziewam. Wyjście Grecji ze strefy euro nie opłaca się kompletnie nikomu – ocenia Adam Czerniak z „Polityki Insight”.

Szczyt G7 bez przełomu dla Grecji

Ekonomista przypomniał, że MFW wyszedł z inicjatywą w kierunku Grecji dając jej czas na uregulowanie spłat do końca czerwca. To jednak ratunek tylko na krótką chwilę, bowiem by wywiązać się ze swoich długów oraz uzyskać kolejną transzę pomocy w ramach tzn. drugiego pakietu pomocowego, Grecja już w drugiej połowie miesiąca musiałaby przedstawić szczegółowy plan reform.

- Na szczycie G7 nie zapadną przełomowe decyzje w sprawie Grecji. Głównym tematem tych obrad są przede wszystkim sprawy międzynarodowe, szczególnie, że uczestniczą w nich nie tylko kraje z Unii Europejskiej. O Grecji będzie się mówić jedynie w kuluarach, decyzji wiążących jednak z tego nie będzie – ocenia Adam Czerniak.

Czy w obecnej sytuacji warto wykupić wczasy w jednym z greckich kurortów? - Nawet jeżeli doszłoby do wyjścia ze strefy euro, nie powinniśmy mieć problemów żeby wypłacić pieniądze, zapłacić za hotel czy wrócić do kraju. O to nie powinniśmy się martwić. Strajki i demonstracje oczywiście będą, ale są one skoncentrowane jedynie w największych miastach i stanowią naturalny element kulturowy Greków, zatem urlop w tym kraju nie powinien był zakłócony.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~fomc
Juz sie dogadali...
Do marca 2016 r. Grecja ma przedluzone finansowanie.
~Prosecutor
Wyjaśnienie podstawy bankowości - kreowanie permanentnego długu. Minuta 42, Polskie napisy
https://www.youtube.com/watch?v=aj89j4pC3v4
~Coroner
Szczytem to można nazwać ale „Arogancji zajadłości i podżegania wojennego” Otóż grupa zbankrutowanych klaunów usuwa ze swego grona (Rosję) kraj i jego obywatele najmniej zadłużeni. Posiadacz największych złóż kopalin wszelakich, oraz gazu jak i też zapasów złota: Ze światowych niezależnych źródeł: Do USA: Dopóki nie przeprowadzą Szczytem to można nazwać ale „Arogancji zajadłości i podżegania wojennego” Otóż grupa zbankrutowanych klaunów usuwa ze swego grona (Rosję) kraj i jego obywatele najmniej zadłużeni. Posiadacz największych złóż kopalin wszelakich, oraz gazu jak i też zapasów złota: Ze światowych niezależnych źródeł: Do USA: Dopóki nie przeprowadzą zupełnie niezależnego audytu otwartego na świat, będziemy zakładać że ilość złota w posiadaniu Stanów Zjednoczonych wynosi zero. Ps do @~Haha . Czekam na odpowiedz od ciebie podpartą dowodami.
~batavus
Grecje czeka KATASTROFA HUMANITARNA a EU ROZPAD:

http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/04/Grecki-HORROR.html
~Eltor
Batavus, czy mógłbyś już przestać spamować to forum reklamą swojego bloga?
Zamieściłeś ją do tej pory 1422 razy i chyba wystarczy.
Dorzuć czasem coś od siebie, wnieś jakąś wartość większą niż "copy - paste" ciągle tego samego.

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki