REKLAMA

Sygnity uzgodniło wstępne ramy porozumienia o finansowaniu przez 3 miesiące

2017-07-22 09:04
publikacja
2017-07-22 09:04

Sygnity uzgodniło z obligatariuszami i bankami wstępne ramy porozumienia dotyczącego finansowania działalności operacyjnej spółki w terminie najbliższych 3 miesięcy - poinformowało Sygnity w komunikacie. Kurs spółki rośnie na początku poniedziałkowej sesji o ponad 13% do 3,4 zł, po tym jak w piątek spadł o ponad 17% do 3 zł.

fot. / / YAY Foto

Porozumienie obejmować będzie określenie optymalnego poziomu zaangażowania poszczególnych wierzycieli w finansowanie działalności operacyjnej spółki czy też dopuszczalne rodzaje zabezpieczeń przysługujących wierzycielom.

Ponadto intencją stron jest uzgodnienie docelowej struktury i warunków kompleksowego finansowania działalności spółki oraz prowadzenia działalności operacyjnej w długoterminowym horyzoncie czasowym.

Zgodnie z intencją stron szczegółowe warunki porozumienia zostaną uzgodnione i zawarte w jego treści w następnym tygodniu.

"Zawarcie porozumienia stanowić będzie kolejny etap działań w zakresie ustalenia docelowej struktury finansowania działalności operacyjnej spółki obejmującej m.in. pozyskanie środków finansowych w związku z planowanym podwyższeniem kapitału zakładowego zaplanowanym w porządku obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki zwołanego na 31 lipca" - napisano w raporcie. (PAP Biznes)

Komentarz zarządu

Wypowiedzenie umów kredytowych przez ING Bank Śląski SA oraz Deutsche Bank Polska SA oceniam jako działanie formalne, wynikające w mojej ocenie ze strategii negocjacyjnej banków. Ponieważ prawie wszyscy obligatariusze wystąpili z żądaniami wykupu obligacji, banki też to zrobiły. Pod względem formalno-prawnym banki i pozostali wierzyciele są teraz w tej samej sytuacji prawnej. Tak jak zapowiadaliśmy, cały czas negocjujemy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami. Już w piątek wieczorem wspólnie z bankami i obligatariuszami uzgodniono wstępne ramy porozumienia dotyczącego finansowania działalności operacyjnej spółki na najbliższe 3 miesiące. Szczegółowe warunki porozumienia powinny zostać określone i zawarte w jego treści w tym tygodniu. To da nam czas na określenie docelowej struktury i warunków kompleksowego finansowania działalności spółki w kolejnych kwartałach, na które składa się m.in. pozyskanie środków finansowych w związku z planowanym podwyższeniem kapitału zakładowego spółki zaplanowanym w porządku obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na dzień 31 lipca 2017 roku. O wszystkich ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

Piotr Wierzbicki, członek rady nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa zarządu ds. finansowych Sygnity SA

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
philo128
albo szacher-macher by zdołowac cenę akcji - główny udziałowiec nakupił ostatnio

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki