REKLAMA

Srebro jest najdroższe od 31 lat

2011-03-24 11:56
publikacja
2011-03-24 11:56
Kryzys finansów publicznych w strefie euro, kłopoty Japonii oraz walki w Libii potęgują niepewność na rynkach finansowych. Inwestorzy poszukując alternatywnych inwestycji, kupują złoto oraz srebro.

Kryzys finansów publicznych w strefie euro wchodzi w następną fazę. Wszystko wskazuje na to, że Portugalia będzie kolejnym krajem, jaki zostanie zmuszony do proszenia o pomoc Unię Europejską oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Za taki scenariuszem przemawia upadek rządu Jose Socratesa, który jest konsekwencją odrzucenia przez parlament programu oszczędnościowego.

Niepewność na rynkach potęgują wydarzenia w Japonii, gdzie trwają wysiłki zamierzające do opanowania sytuacji w uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima. W okolicach zniszczonego kompleksu wciąż rośnie promieniowanie radioaktywne. Szkodliwe substancje docierają nawet do Tokio. Eksperci uważają, że zażegnanie kryzysu atomowego nie jest kwestią dni, lecz tygodni, a nawet miesięcy.Sytuacja w Północnej Afryce jest daleka od stabilizacji. Chociaż wojska koalicji zniszczyły o lotnictwo oraz obronę przeciwlotniczą Muammara Kadafiego, to do zakończenia walk jest jeszcze bardzo długa droga. Ponadto niepokojąco wyglądają wydarzenia w innych państwach regionu. W Jemenie doszło dzisiaj do starć między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Alego Abd Allaha Salaha.

Atmosfera niepewności sprawia, że inwestorzy zwracają się ku alternatywnym inwestycjom. Cena srebra osiągnęła dzisiaj 37,80 dolara, co jest najwyższym poziomem od 31 lat. Cena złota sięgnęła 1.442,25 dolara, zbliżając się ponownie do rekordu wszech czasów, kiedy wyniosła 1.444,95 dolara.

P.L.
Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~777
Obudźcie się i poczytajcie, np. tu:
http://zezorro.blogspot.com/
http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/

bo już za niedługo, może być za późno...
~777
Papierowe śmiecio-waluty się walą. To jest cała prawda. Gold > 5000 USD, Silver> 500 USD. Jazda dopiero się zacznie jak żydo-USrael wprowadzi QE3.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki