REKLAMA

Spyrosoft zadebiutował na NewConnect

2020-02-28 14:48
publikacja
2020-02-28 14:48
Spyrosoft zadebiutował na NewConnect
Spyrosoft zadebiutował na NewConnect
/ GPW

Spyrosoft, wrocławski dostawca oprogramowania, zadebiutował w piątek na rynku NewConnect. Do godziny 14.45 nie przeprowadzono żadnej transakcji na akcjach spółki.

Do obrotu wprowadzonych zostało 150 000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

Jak informuje sama spółka, decyzja o wejściu na giełdę została podjęta głównie z myślą o współpracownikach, którzy dzięki temu mogli nabyć akcje serii C spółki. Z możliwości tej skorzystało ponad 150 osób.

Spyrosoft to spółka z branży programistycznej działająca od 2016 r. Zatrudniająca 470 osób wrocławska firma tworzy rozwiązania dla takich firm jak Viessmann, TrackMan czy Razer oraz współpracuje z niemieckimi producentami z branży automotive. Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.

"Nasz strategiczny kierunek rozwoju koncentruje się wokół pozyskiwania nowych klientów z branż, w których się specjalizujemy. Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Konrad Weiske.

W 2019 roku skonsolidowane przychody Spyrosoft wyniosły 71,5 mln zł, co stanowi wzrost rdr o 124 proc. Zysk netto w tym czasie - jak podano - podwoił się do 5,4 mln zł.

Spyrosoft to dopiero trzeci tegoroczny debiutant na NewConnect. Do tej pory na małej giełdzie debiutowały Plantwear oraz Drageus Games.

MZ/pap

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki