REKLAMA

Spyrosoft kupuje 60 proc. akcji Better Software Group za 20 mln zł

2022-04-14 08:56
publikacja
2022-04-14 08:56

Międzynarodowa grupa IT Spyrosoft kupuje od Sławomira Piwko i Bartłomieja Lozia łącznie 60 proc. akcji Better Software Group za 20 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Spyrosoft kupuje 60 proc. akcji Better Software Group za 20 mln zł
Spyrosoft kupuje 60 proc. akcji Better Software Group za 20 mln zł
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Spyrosoft podał, że cena sprzedaży płatna jest w częściach, przy czym ostatnia jej część przypada do zapłaty najpóźniej do dnia 31 marca 2025 r.

Umowa przewiduje możliwość obniżenia ceny sprzedaży w przypadku, gdy EBITDA za rok 2022 lub 2023 okaże się niższa od określonego w umowie.

"Zakup akcji BSG to inwestycja, która pomoże nam rozbudować nasze kompetencje w obszarze media & entertainment oraz rozbudować portfolio klientów z tego sektora. Istotne jest również wejście na rynek skandynawski, na którym dotąd byliśmy mało obecni oraz rozbudowa kompetencji w zakresie front-end i mobile. Jest to kolejny krok w realizacji naszej strategii dobudowywania kompetencji i poszerzania oferty dla globalnych klientów. BSG to firma z długą tradycją i dużym zespołem długoletnich, niezwykle kompetentnych pracowników. Mamy podobną kulturę organizacyjną i kulturę pracy, pasujemy do siebie. BSG pozostanie niezależne, na dzisiaj nie planujemy rebrandingu. Zgodnie z naszym modelem biznesowym, będzie to kolejna spółka w Grupie, działająca pod własną marką" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Spyrosoft Konrad Weiske.

Better Software Group z Wrocławia, specjalizującej się w tworzeniu aplikacji dla branży telewizyjnej i rozrywkowej.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki