REKLAMA

Spółka Dadelo z grupy Oponeo złożyła prospekt w KNF, rozważa IPO

2020-09-11 12:14
publikacja
2020-09-11 12:14
Oponeo

Dadelo, spółka z grupy Oponeo zajmująca się sprzedażą online rowerów i akcesoriów rowerowych, złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego. Rozważa przeprowadzenie oferty publicznej i wejście na GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Jak podano, spółka będzie informować o kolejnych krokach dotyczących IPO po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników.

Doradcami procesu IPO spółki Dadelo są: Trigon Dom Maklerski – menedżer oferty, cc group – doradca zarządu oraz DLA Piper Giziński Kycia – doradca prawny.

Spółka Dadelo prowadzi sprzedaż online przez sklep internetowy działający pod marką centrumrowerowe. pl. W ofercie znajduje się ok. 12 tys. produktów.

Jak podano, w okresie 12 miesięcy zakończonych 30 czerwca 2020, Dadelo obsłużyło ponad 170 tys. zamówień internetowych.

Spółka zamierza kontynuować rozwój działalności w obszarze handlu w segmencie e-commerce, dążąc do poszerzenia swojej oferty, zwiększenia bazy klientów i przychodów ze sprzedaży.

Celem strategicznym spółki jest wzrost udziału rynkowego do poziomu 10 proc. w perspektywie średnioterminowej (3-5 lat). Obecnie spółka szacuje swój udział na ok. 1 proc. na rynku sprzedaży rowerów, części i akcesoriów rowerowych oraz odzieży rowerowej sprzedawanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i poprzez sprzedaż elektroniczną.

"Pandemia koronawirusa zmieniła zwyczaje konsumentów, którzy znacząco zwiększyli wolumen i wartość zakupów dokonywanych on-line, w tym także w branży rowerowej. Sprzyja nam też większa świadomość społeczna środowiskowa, przekładająca się na zwiększenie zainteresowania ekologicznymi formami transportu i rekreacji, sukcesywny wzrost świadomości społeczeństwa w obszarze zdrowego stylu życia i aktywności z tym związanymi oraz sukcesywny rozwój infrastruktury rowerowej w Polsce. Dzięki posiadanemu doświadczeniu, know-how, wsparciu i współpracy z Oponeo, oraz sprzyjającym tendencjom rynkowym, Dadelo ma przed sobą bardzo interesujące perspektywy dalszego rozwoju biznesu i dynamicznego powiększania udziałów rynkowych w Polsce" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Ryszard Zawieruszyński.

W pierwszej połowie 2020 r. przychody spółki wyniosły 33 mln zł (wzrost o 113 proc. rdr), a wynik EBITDA 3,5 mln zł, co oznacza ok. 10-krotny wzrost rdr.

Spółka została przejęta w 2017 roku przez notowaną na GPW spółkę Oponeo. pl, zajmującą się sprzedażą opon i felg w kanale e-commerce.

W majowym wywiadzie dla PAP Biznes prezes Oponeo Dariusz Topolewski mówił, że jeśli przychody Dadelo przekroczą w 2020 roku 50 mln zł, a zysk netto kilka mln zł, to można się zastanawiać nad wprowadzeniem spółki na rynek główny GPW.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki