REKLAMA

Sondaż: Trzaskowski wchodzi do II tury, przegrywa z Dudą

2020-05-19 07:30
publikacja
2020-05-19 07:30

W drugiej turze wyborów znaleźliby się prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu". W pierwszej turze Duda wygrywa z 43,76 proc. głosów przy 16,54 proc. dla Trzaskowskiego, a w drugiej 53 proc. dla Dudy i 47 proc. Trzaskowskiego.

fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W pierwszej turze na kolejnych miejscach za kandydatami PiS i KO uplasowali się Szymon Hołownia - 15,88 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL, Koalicja Polska) 9,37 proc. Krzysztof Bosak (Konfederacja) 6,45 proc. i Robert Biedroń (Lewica) 5,51 proc.

Pozostali kandydaci uzyskali w sondażu mniej niż 1 proc. wskazań - Paweł Tanajno 0,82 proc., Marek Jakubiak 0,8 proc., Mirosław Piotrowski 0,43 proc., a Stanisław Żółtek 0,08 proc.

Sondaż Pollster dla "Super Expressu" przeprowadził w dniach 15-17 maja na 1089 próbie dorosłych Polaków.(PAP)

ago/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (42)

dodaj komentarz
jacyna2017
Najzabawniejsze jest jak trolle na POtrollu straszą trollami! Wszyscy sie boją p Trzaskowskiego tego cudotwórcy, który zbudował piramidę z palet i najbogatsze miasto w Polsce wpędził w długi! Może to zrobić w całej Polsce! I rozdmuchiwanie 'służbowych' manipulacji redaktorów trójki w kosmos. Litości!
krokus12
Cudotwórcami to są spece z rządy którzy potrafią kupić maseczki za kilkadziesiąt milionów i przywieść to najdroższym transportem nie sprawdzając towaru .A pani była jedną z tych którzy twierdzili ,że gazeta kłamie i była zachwycona wyczynem logistycznym panów Morawiecki Sasin i pani pisze litości ?
krrzysiek2
pisowkie trole kwiczą i całe spocone ze strachu, miara się przebrała, a konferencja szefostwa radiowej trójki była jak miód na serce, ten widok przerażonych twarzy, chcieli się tak podlizać prezesowi a tu nagonka z dwóch stron, nasi nas biją. PIS jest na równi pochyłej...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
antybolszewik
No ładnie panika na Nowogrodzkiej. Wszystkich trolli wypuścili. Kredyty rekordowe pod wybory bo inaczej pójdą pod sąd, ha, ha
1a2b
W drugiej turze Trzaskoski wygra z Kidawą a później razem zlikwidują szajkę P0 (czy K0? - nigdy nie wiem jak się ta swołocz nazywa)
jkl777
Ta sfolocz nazywa sie PiS, a dokladnie Suski, Brudzinski, Szydlowa, Dudowa i inna Kempowa...
sloneczkodzg
PO czyli Partia Oszustów . 160 mld zł. w plecy to chyba rekord wszech czasów
1as
Spieszcie się zadawać pytania, bo za kilka tygodni będzie pan usterka za to wysyłać na Syberię albo do kamieniołomów.
jacyna2017
Trzeba sie bać bo p Rafał chce realizować swoje koncepcje paletowe, zanieczyszczanie rzek na skalę Polski! W swojej nieudolności nawet 500+ wzniósł na nowy poziom - jego ekipa nie potrafi nawet rozdać kasy, którą dostaje od rządu, a Wa-wa jest zadłużona na potęgę! Gratuluję elektoratowi!

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki