Wiosna i Razem po wyborach przestaną istnieć?

Po wyborach parlamentarnych Wiosna ma przestać istnieć i połączyć się z SLD. Z kolei Sojusz będzie przekazywał pod stołem partii Razem jedną piątą swojej subwencji z budżetu państwa - pisze "Wprost". Tygodnik, jak pisze, dotarł do tajnych dokumentów negocjacyjnych Lewicy, których zapisy mogą być obejściem prawa.

(fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM)

Tygodnik dotarł do tajnego załącznika przyjętego wraz z uchwałą Rady Krajowej partii Razem. "W dokumencie z początku sierpnia zawarte są ustalenia dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych oraz planów dalszej współpracy SLD, Wiosny i Razem. Okazuje się, że liderzy tych partii przyjęli ustalenia, o których - mówiąc delikatnie - nie informują opinii publicznej" - informuje gazeta.

"W dokumencie czytamy, że SLD zobowiązuje się do finansowania wskazanej przez Razem organizacji pozarządowej +na poziomie 20 proc. uzyskanej subwencji, w oparciu o czteroletnią umowę, z sankcjami prawnymi uniemożliwiającymi jej rozwiązanie przed terminem. Z tajnego dokumentu wynika też, że Wiosna i Razem planują po wyborach powołanie wspólnej partii. Przy czym nie oczekują od Razem, że się do nich przyłączy. Razem zagwarantowało sobie też prawo do powołania niezależnego koła w przyszłym Sejmie" - pisze "Wprost".

"Wygląda mi to na próbę obejścia ustawy o partiach politycznych" - cytuje tygodnik ekspertkę od prawa wyborczego Annę Godzwon. "Rzecz w tym, że zgodnie z przepisami mają tek partii może być przekazywany tylko na cele statutowe lub organizacyjne" - dodaje ekspertka. 

mgost/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
17 2 glos_rozsadku

Lewacy to moi wrogowie, ale trzeba przyznać, że to daje Polakom przynajmniej jakiś wybór. No bo taki PIS czy PO to są partie populistyczne, które niczego w zasadzie nie zmienią. Głos na partie centrowe to głos stracony. A tacy lewacy mają odważne pomysły.

! Odpowiedz
0 30 ryszard-taryfiarz

Jeszcze się nie dostali a już pasza do koryta podzielona.

! Odpowiedz
14 17 jes

A czego się można spodziewać po socjalistach, tzw. lewicy ???

! Odpowiedz
0 25 1as

Powstanie zupełnie nowy, Sojusz Lewizny Demokratycznej.
Tylko co ci biedni lewacy mają teraz myśleć?
Najpierw Biedroń i ten brodaty marksista odcinają się od SLD i starych czerwonych pająków, teraz tajne sojusze. Do tego dodajmy Kukiza co idzie z establishmentem III RP i bełkot platformy co tęczę popiera, ale tylko w dużych miastach, daje 500+ ale też zabiera (w zależności do kogo mówi) i wyłania się obraz "opozycji": DNO TOTALNE.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 khh

A skad ty wiesz, ze to bedzie opozycja? a noz po wyborach beda razem z pisem budowac socjalizm...bo chyba nie chciales obecnej wladzy nazwac prawicowa, prawda?

! Odpowiedz
1 31 eagleeye

Kolejny tydzień będzie o "d...ie maryni" zamiast o programie wyborczym tego potworka lewicowego. Ot cała prawda o lewicy.

! Odpowiedz
2 41 kolumb1234

co trzeba mieć w głowie aby głosować na ludzi ktorzy otwarcie mówią ze tym którzy duzo pracują trzeba zabrać pieniądze aby dać tym co nie chćą pracować

! Odpowiedz
6 6 szlachta-nie-pracuje

to jest dobry pomysł ! biedni też mają prawo do luksusu

! Odpowiedz
7 9 wonsz

Jak to, co? Rozum, zdrowy rozsądek i zdolność trzeźwej oceny świata, której Tobie najwyraźniej brakuje ;) Mając do wyboru - (1) pracować i dostać za to pieniądze oraz (2) nie pracować i dostać za to pieniądze trzeba chyba być upośledzonym albo chorym psychicznie (pracoholizm to też choroba), żeby wybrać opcję (1). Czas pogodzić się z tym, że roszczeniowy plebs decyduje o wyniku każdych wyborów i przestać dziwić rzeczom oczywistym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 1as odpowiada szlachta-nie-pracuje

A ode m nie masz plusa, zrozumiałem ironię :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil