REKLAMA

Skubianka odzyskana. Ośrodek nad Zegrzem dzierżawiony przez Rosjan przejęty przez Lasy Państwowe

2022-11-02 17:59, akt.2022-11-02 18:55
publikacja
2022-11-02 17:59
aktualizacja
2022-11-02 18:55

Ośrodek dzierżawiony przez ambasadę rosyjską nad Zalewem Zegrzyńskim został przejęty przez Lasy Państwowe (LP) - poinformował w środę wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Dodał, że po inwentaryzacji i ocenie biegłych zaproponowane zostanie nowe zagospodarowania terenu.

Skubianka odzyskana. Ośrodek nad Zegrzem dzierżawiony przez Rosjan przejęty przez Lasy Państwowe
Skubianka odzyskana. Ośrodek nad Zegrzem dzierżawiony przez Rosjan przejęty przez Lasy Państwowe
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

"W środę funkcjonariusze straży leśnej LP przejęli i zabezpieczyli nieruchomość dzierżawioną przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Warszawie na terenie nadleśnictwa Jabłonna pod Warszawą" - powiedział wiceminister Siarka na konferencji przed ośrodkiem w Skubiance.

Przypomniał, że w połowie kwietnia br. nadleśnictwo wypowiedziało ambasadzie umowę ze skutkiem natychmiastowym w związku z nieuiszczaniem czynszu. Dodał, że mimo wielokrotnych wezwań ambasada rosyjska nie wydała nieruchomości, dlatego - jak wskazał - "dzisiaj przystąpiliśmy do przejęcia tej nieruchomości".

Dodał, że obecnie przeprowadzana jest inwentaryzacja i ocena techniczna. "Mam nadzieję, że po jej zakończeniu zaproponowane zostanie nowe zagospodarowanie terenu" - wskazał.

Dzierżawiony od lat 80. ubiegłego wieku teren to ok. 6 ha, na którym stoją dwa hotele, dwie wille oraz osiem domków letniskowych. W chwili przejęcia wszystkie obiekty znajdowały się w fatalnym stanie technicznym: powybijane okna, przegniłe podłogi, zapadające się dachy, zdewastowane urządzenia i meble.

Jak poinformował uczestniczący w konferencji p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica, obecnie "wszystkie prawne aspekty zostały już wyczerpane". Pytany o wartość nieruchomości, powiedział, że trudno to określić bez oceny biegłych.

"Myślę, że strona rosyjska nie będzie miała powodów, by rościć sobie jakieś prawa" - wskazał. Zaznaczył, że powodem wypowiedzenia umowy, oprócz niezapłacenia dzierżawy, wynoszącej 12 tys. zł miesięcznie, "była również agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę".

Kubica dodał, że na tym terenie będzie prowadzona gospodarka leśna. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (6)

dodaj komentarz
qart
W podobnym stanie wynajmowany wcześniej budynek zostawił Cimoszewicz z PO, (wcześniej z PZPR i SLD). DZICZ!
https://poranny.pl/wlodzimierz-cimoszewicz-opuscil-lesniczowke-i-wybuchla-afera-na-cala-polske-pojawily-sie-oskarzenia-o-zdewastowanym-budynku/ar/c1-14016223
darius19
klasyka. Rosja to kraj bandycki. Izolowac
ebm242
Bardzo dobre działanie. Należy wyplenić wszystko, co ruskie z polskiej Ziemii. To nigdy nie byli nasi przyjaciele. Dopóki naród rosyjski nie dojrzeje i sam nie zmieni swoich władz na Kremlu, zastępując politykę agresji wobec sąsiadujących państw, na politykę pokojowej współpracy nie mają czego u nas szukać. Niech gniją w tym swoim Bardzo dobre działanie. Należy wyplenić wszystko, co ruskie z polskiej Ziemii. To nigdy nie byli nasi przyjaciele. Dopóki naród rosyjski nie dojrzeje i sam nie zmieni swoich władz na Kremlu, zastępując politykę agresji wobec sąsiadujących państw, na politykę pokojowej współpracy nie mają czego u nas szukać. Niech gniją w tym swoim totalitarnym państwie ,skoro tak lubią żyć pod butem.
wolekk
Taak, "Rosjanie" zdewastowali i kable powyrywali. Rozumiem, ze europejskie media maja odgorny nakaz szerzenia antyrosyjskiej propagandy i zakaz pisania/mowienia czegokolwiek dobrego o Ruskich, ale bez przesady... Polacy, Ukraincy wcale nie sa lepsi od Ruskich. Bardzo podobne nacje i wiekszosc cech jest wspolna. Szczegolnie Taak, "Rosjanie" zdewastowali i kable powyrywali. Rozumiem, ze europejskie media maja odgorny nakaz szerzenia antyrosyjskiej propagandy i zakaz pisania/mowienia czegokolwiek dobrego o Ruskich, ale bez przesady... Polacy, Ukraincy wcale nie sa lepsi od Ruskich. Bardzo podobne nacje i wiekszosc cech jest wspolna. Szczegolnie te zle cechy.
ebm242
A ty ruski trollu zagubiłeś się ? Spadaj stąd.

Powiązane: Lasy Państwowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki