Sklepy internetowe rezygnują z plastiku w opakowaniach

2019-06-17 02:00
publikacja
2019-06-17 02:00

Coraz więcej sklepów internetowych rezygnuje z foliowych opakowań i wypełnień kartonów – pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", zwracając uwagę, że niektóre dobrowolnie wprowadzane rozwiązania idą dalej niż unijne wymogi.

/ Bankier.pl

"Po sklepach stacjonarnych również sprzedawcy internetowi walczą z nadmiarem plastiku. Nie tylko w formie narzucanej unijną dyrektywą, wiele wdrożeń sięga znacznie dalej, niż wymogi prawne" – podkreśliła "Rz".

Gazeta cytuje przedstawiciela firmy Zalando, który informuje o zamianie plastikowych toreb, w które pakuje się kosmetyki do wysyłki, na papierowe. Ma to zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych, które nie nadają się do recyklingu, o 626 ton w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Polska firma LPP zapewnia, że produkty sprzedawane pod markami Reserved i Mohito są wysyłane wyłącznie w opakowaniach z makulatury a kartony mogą być wykorzystywane powtórnie.

O uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska i redukcji materiałów opakowaniowych mówi także przedstawiciel sieci Lidl; Carrefour informuje o stosowaniu wyłącznie plastiku z recyklingu i papieru, zapowiadając dalsze zmiany; wprowadzenie rozwiązań redukujących ilość plastiku w opakowaniach zapowiada także Frisco.pl.

Według WWF, unijna dyrektywa zakazująca plastikowych produktów jednorazowych "wymusi pewne zmiany także na firmach kurierskich oraz sklepach internetowych, niemniej problem z plastikiem wykorzystywanym w paczkach jest duży", przy czym kartony można wypełniać papierem lub innymi surowcami. (PAP)

brw/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (3)

dodaj komentarz
migosent
Bardzo dobrze, że polskie sieci też stają się bardziej ekologiczne, musimy dbać o środowisko jak się da. Pochwalam i wolę kupować w takich sklepach jak te.
slwa
I słusznie, brawa dla każdej firm, która idzie w stronę eko.
and00
Ja jestem przeciw plastikowi
ale
Unia bohatersko walczy z problemami których nie ma
"95 proc. całego plastiku trafiającego mórz i oceanów na Ziemi pochodzi z zaledwie 10 rzek. Osiem z tych rzek - Jangcy, Indus, Rzeka Żółta (Huang He), Hai He, Ganges, Rzeka Perłowa, Amur i Mekong – znajduje się w Azji, dwie
Ja jestem przeciw plastikowi
ale
Unia bohatersko walczy z problemami których nie ma
"95 proc. całego plastiku trafiającego mórz i oceanów na Ziemi pochodzi z zaledwie 10 rzek. Osiem z tych rzek - Jangcy, Indus, Rzeka Żółta (Huang He), Hai He, Ganges, Rzeka Perłowa, Amur i Mekong – znajduje się w Azji, dwie pozostałe, Nil i Niger, w Afryce."
Z Europy pochodzi 0,3%...
Jest o co walczyć...

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki