Sklepy internetowe rezygnują z plastiku w opakowaniach

Coraz więcej sklepów internetowych rezygnuje z foliowych opakowań i wypełnień kartonów – pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita", zwracając uwagę, że niektóre dobrowolnie wprowadzane rozwiązania idą dalej niż unijne wymogi.

(Bankier.pl)

"Po sklepach stacjonarnych również sprzedawcy internetowi walczą z nadmiarem plastiku. Nie tylko w formie narzucanej unijną dyrektywą, wiele wdrożeń sięga znacznie dalej, niż wymogi prawne" – podkreśliła "Rz".

Gazeta cytuje przedstawiciela firmy Zalando, który informuje o zamianie plastikowych toreb, w które pakuje się kosmetyki do wysyłki, na papierowe. Ma to zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych, które nie nadają się do recyklingu, o 626 ton w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Polska firma LPP zapewnia, że produkty sprzedawane pod markami Reserved i Mohito są wysyłane wyłącznie w opakowaniach z makulatury a kartony mogą być wykorzystywane powtórnie.

O uwzględnieniu wymogów ochrony środowiska i redukcji materiałów opakowaniowych mówi także przedstawiciel sieci Lidl; Carrefour informuje o stosowaniu wyłącznie plastiku z recyklingu i papieru, zapowiadając dalsze zmiany; wprowadzenie rozwiązań redukujących ilość plastiku w opakowaniach zapowiada także Frisco.pl.

Według WWF, unijna dyrektywa zakazująca plastikowych produktów jednorazowych "wymusi pewne zmiany także na firmach kurierskich oraz sklepach internetowych, niemniej problem z plastikiem wykorzystywanym w paczkach jest duży", przy czym kartony można wypełniać papierem lub innymi surowcami. (PAP)

brw/ mrr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 migosent

Bardzo dobrze, że polskie sieci też stają się bardziej ekologiczne, musimy dbać o środowisko jak się da. Pochwalam i wolę kupować w takich sklepach jak te.

! Odpowiedz
0 2 slwa

I słusznie, brawa dla każdej firm, która idzie w stronę eko.

! Odpowiedz
0 7 and00

Ja jestem przeciw plastikowi
ale
Unia bohatersko walczy z problemami których nie ma
"95 proc. całego plastiku trafiającego mórz i oceanów na Ziemi pochodzi z zaledwie 10 rzek. Osiem z tych rzek - Jangcy, Indus, Rzeka Żółta (Huang He), Hai He, Ganges, Rzeka Perłowa, Amur i Mekong – znajduje się w Azji, dwie pozostałe, Nil i Niger, w Afryce."
Z Europy pochodzi 0,3%...
Jest o co walczyć...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil