REKLAMA

Skarbiec nie rezygnuje z PPK

2019-05-23 14:16
publikacja
2019-05-23 14:16
fot. Krystian Maj / FORUM

Skarbiec TFI chce w najbliższym czasie złożyć wniosek o wpisanie do ewidencji PPK - poinformowali przedstawiciele spółki. Ich zdaniem obecnie sytuacja z napływami do funduszy ustabilizowała się, a sygnały poprawy trendu mogą pojawić się w ciągu kilku miesięcy.

"Nie zamierzamy rezygnować z realizacji PPK. Mamy już zarejestrowany fundusz, w przyszłym tygodniu chcielibyśmy złożyć wniosek o wpis do ewidencji" - powiedziała na konferencji dyrektor ds. programów emerytalnych Skarbiec TFI Agnieszka Łukawska.

"Sukcesem dobrego wdrożenia PPK będzie dobra współpraca z pracodawcą. Opłata zero procent brzmi fajnie, ale to jest kwestia kilku złotych od pracownika. To jest chwyt marketingowy i zastanawiamy się czy z tego chwytu korzystać" - dodała.

Prezes spółki Anna Milewska poinformowała, że Skarbiec nie chce konkurować ceną, choć prowadzi analizy i wyliczenia w tej sprawie.

Dodała, że Skarbiec chce kierować swoją ofertę PPK głównie do spółek z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

"Nikt nie narzucił pobierania opłat. Ustawodawca określił jedynie maksymalny poziom opłat i dał pełną swobodę kształtowania relacji cenowych z klientem" - powiedziała prezes.

"Rynek w Polsce jest dość podzielony, więc ciężko mówić o wykorzystywaniu pozycji dominującej. To raczej przejaw działania konkurencji na rynku" - dodał członek zarządu Skarbca Andrzej Sołdek.

NAPŁYWY

"Po każdym wstrząsie następuje stagnacja, zanim trend się odwróci" - powiedziała prezes.

"Spodziewamy się, że w horyzoncie kilku miesięcy nastąpi odwrócenie tego trendu lub pojawią się symptomy, że można oczekiwać odwrócenia" - dodała.

Napływy netto do detalicznych funduszy Skarbiec TFI przez cztery ostatnie kwartały systematycznie zmniejszały się, a w IV kwartale 2018 r. i I kwartale 2019 r. były ujemne (odpowiednio -297 mln zł i -517 mln zł).

W samym kwietniu z detalicznych funduszy Skarbca odpłynęło netto 84 mln zł. Zarząd nie podał na konferencji informacji o napływach w maju.

Zysk netto Skarbiec Holding w I kwartale 2019 r. wyniósł 13,9 mln zł – podała spółka w raporcie kwartalnym. W analogicznym okresie rok wcześniej zysk netto wyniósł 6 mln zł, co oznacza wzrost o 232 proc. rdr.

W I kwartale 2019 r. przychody wyniosły 39,8 mln zł, a EBIT 17,2 mln zł, wobec I kwartału 2018 r. odpowiednio: 27,4 i 7,4 mln zł.

Stała opłata za zarządzanie spadła w ujęciu kdk o 12,7 proc. do 18,3 mln zł, zaś opłata zmienna (zależąca od wyników funduszy) wyniosła 21,5 mln zł wobec 83 tys. zł w poprzednim kwartale. (PAP Biznes)

mj/ kk/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eljotek
A niech walczą o nas. Tyle lat nic nie mielismy, zadnych konkretow jak zmienic sytuację emerytów tak teraz niech sie wykażą. Im wiecej przeciez bedzie instytucji tym lepiej dla nas - wiekszy wybór i wiecej mozliwosci zysku

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki