Skarbiec Holding miał 3,4 mln zł zysku netto w I kw. roku obrotowego 2019/20

2019-11-15 18:58
publikacja
2019-11-15 18:58
fot. Szymon Laszewski / FORUM

Skarbiec Holding, właściciel Skarbiec TFI, miał w I kw. roku obrotowego 2019/20 3,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, czyli o 9,7 proc. mniej wobec odnotowanego rok wcześniej zysku 3,8 mln zł - podała spółka w raporcie.

Grupa w raportowanym okresie wypracowała 19,3 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 16,5 proc. rdr) wobec 23,1 mln zł rok wcześniej. Zysk EBIT spadł o 7,4 proc. rdr i wyniósł 4,3 mln zł wobec 4,7 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Wynagrodzenie zmienne za zarządzanie funduszami i portfelami klientów indywidualnych wyniosło blisko 1,6 mln zł wobec 0,5 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 216 proc. rdr.

"Naszym podstawowym zadaniem jest wypracowywanie satysfakcjonujących wyników inwestycyjnych w funduszach, którymi zarządza Skarbiec TFI. W minionym kwartale w 8 naszych funduszach pobraliśmy opłatę zmienną. Była ona wyższa niż przed rokiem, co na wymagającym rynku jest wynikiem dobrym" - podała w komentarzu do wyników prezes Skarbiec Holding Anna Milewska.

Milewska zaznaczyła, że na pozyskiwanie aktywów w całym sektorze TFI istotny wpływ ma bardzo konkurencyjna sytuacja rynkowa oraz zachwiane zaufanie do branży w związku z wydarzeniami z lat ubiegłych. Mimo to, w przypadku Skarbiec TFI, dostrzega pierwsze symptomy poprawy.

"Tempo spadku aktywów wyraźnie hamuje" - dodała.

Na koniec września br. Skarbiec TFI zarządzał 36 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów, a także 7 funduszami dedykowanymi łącznej wartości aktywów na poziomie 3,75 mld zł. (PAP Biznes)

kk/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki