REKLAMA
WEBINAR

Sieć Aldi stawia na ekspansję. Firma nie wyklucza przejęć

2022-11-30 08:00
publikacja
2022-11-30 08:00

Sieć Aldi chce mieć 500-600 sklepów w Polsce w perspektywie 5 lat, a w ciągu 10 lat ponad 1 tys. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Firma nie wyklucza przejęć.

Sieć Aldi stawia na ekspansję. Firma nie wyklucza przejęć
Sieć Aldi stawia na ekspansję. Firma nie wyklucza przejęć
fot. materiały prasowe / / Aldi

"Nasze ambicje są dość jasno określone, w perspektywie kolejnych pięciu lat chcemy mieć 500-600 sklepów. To zapewni nam odpowiednią skalę, umożliwi dalszy rozwój z osiągnięciem rentowności, z uwzględnieniem amortyzacji pewnych inwestycji i rozbudowy sieci logistycznej" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Wojciech Łubieński, prezes Aldi w Polsce.

"Rozbudowa logistyki to w tej chwili kluczowy element strategii Aldi, biorąc pod uwagę koszty dystrybucji i plany ekspansji. Przy naszej skali do niedawna koszt transportu nie miał większego znaczenia, ale już teraz to się zmieniło. Tym bardziej gdy mamy do czynienia z tak dużym wzrostem cen energii – najważniejszym elementem kosztotwórczym, konieczna jest praca nad optymalizacją tego procesu. Osiągnięcie liczby 500-600 sklepów jest dla nas celem krótkoterminowym, pięcioletnim. Mamy także perspektywę dziesięcioletnią – planujemy ponad tysiąc sklepów. Zakładamy wzrost organiczny, co może się zmienić, jeżeli dojdzie do jakiejś akwizycji. To jednak element, którego na ten moment nie możemy przewidzieć. Jako firma jesteśmy gotowi na przejęcia, jeżeli tylko nadarzy się okazja - dodał Łubieński.

Jak podano, roczne nakłady na rozwój Aldi w Polsce zwiększyły się o 50 proc. w stosunku do 500 mln zł w roku ubiegłym.

Aldi poinformowało, że od ponad dwóch lat otwiera kilkadziesiąt sklepów rocznie. W najbliższych tygodniach dyskonter otworzy kilkanaście nowych sklepów, zarówno w mniejszych jak i większych miejscowościach, m.in. w Rawiczu, Świdniku, Lublinie, Krakowie, Sosnowcu, Białymstoku, Żyrardowie, Suwałkach, czy Poznaniu.

Standardem dla sieci są placówki z salą sprzedaży o powierzchni ok. 1 tys. mkw.

We wrześniu tego roku Aldi otworzyło swój drugi magazyn - w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Sieć planuje budowę kolejnych dwóch magazynów.

Aldi w Polsce posiada 233 sklepy i zatrudnia blisko 4000 pracowników.

Aldi Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw Aldi Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Grupa działa w dziewięciu krajach europejskich.

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki