REKLAMA

Serwisy parentingowe mają 5 mln użytkowników

2011-03-25 06:45
publikacja
2011-03-25 06:45

Internetowe serwisy dla rodziców mają już 5 mln użytkowników, pięć razy więcej niż cztery lata temu, informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w oparciu o raport instytutu badawczego Omikron "Opinie o serwisach parentingowych".

90 proc. rodzin robi za pomocą tych serwisów zakupy, wydając średnio 167 zł miesięcznie. Ten rynek wart jest już nawet 700 mln zł miesięcznie. W sieci rodzice szukają porad, towarów dla najmłodszych, wymieniają opinie o dzieciach.

W ślad za rosnącym zainteresowaniem tą tematyką dynamicznie przybywa serwisów dla rodziców. Jak wylicza Megapanel/PBI Gemius ich liczba wzrosła z 18 do 86. A internetowych sklepów z artykułami dla dzieci jest już blisko 700, czyli dwa razy więcej niż przed dwoma laty.

Ciekawe, że coraz częściej z takich serwisów zaczynaja korzystać kobiety, które nie mają dzieci i nawet nie są w ciąży, czyli są dopiero na etapie planowania dziecka, informuje Marcin Jarnicki z Omikronu. (PAP)



Komentuje Grzegorz Marynowicz Analityk Bankier.pl

Dzieci to kolejny segment, który został zauważony przez przedsiębiorców działających w internecie. Rodzic to dobry klient, który w sieci kupuje ubranka, artykuły szkolne, ale również żywność. Internet pozwala rodzicom omówić codziennie problemy, zapytać o poradę, wymienić się doświadczeniami. Zdrowie, szkoła, moda, rozrywka, zabawki, to tylko niektóre tematy, z którymi rodzice siadają przed komputerem. Z biznesowego punktu widzenia coraz trudniej będzie na tym rynku zaistnieć bo konkurencja jest coraz większa. Na nowe portale społecznościowe, fora internetowe i e-sklepy miejsca jest coraz mniej.

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~PiX
Czy autor nie zna języka polskiego ? Co to za jakieś koślawe słowotwórstwo. Naprawdę koszmarnie to wygląda i to jeszcze w tytule.
~Sebel
Co to jest 'parentingowy' u licha?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki