Sasin: spotykam się po kolei z prezesami podlegających mi spółek

Spotykam się po kolei z prezesami wszystkich spółek, które mi podlegają - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak dodał, jest w stałym kontakcie z szefami kluczowych spółek.

(Kancelaria Premiera RP)

"Spotykam się po kolei z prezesami tych wszystkich spółek, które mi podlegają" - powiedział Sasin w programie "Kwadrans polityczny" TVP.

Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu zostało wydane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonują inni niż premier członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy rządu lub państwowe osoby prawne, w tym jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. W piątek zostało ono opublikowane w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z nim, pod nadzór Sasina trafiło ponad 200 spółek.

"Tych spółek jest około 200. Oczywiście trudno jest w krótkim czasie spotkać się ze wszystkimi prezesami tych spółek. Z tymi najbardziej kluczowymi albo z tymi, którzy prowadza projekty, które wymagają rzeczywiście takiego pilnego decydowania, prowadzenia - jestem w stałym kontakcie" - powiedział.

Jako przykład podał prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, "który prowadzi wielki projekt fuzji Orlenu i Lotosu". "To ogromne zadanie trwające już od dłuższego czasu. Dyskutujemy z KE. Pan prezes Obajtek w zeszłym tygodniu zasygnalizował publicznie chęć zakupu Energii" - powiedział. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 staryznajomy

Ma koszyk czy wal8zke na składkę hahaha

! Odpowiedz
2 11 marianpazdzioch

Na wzór tow. Gierka. No ale to Polakom podoba się, mimo całej tej 45 lat+ komunistycznej hekatomby. Wtedy byli młodzi i zdrowi, i zapamiętali ten okres dobrze.

! Odpowiedz
3 19 antek10

Trzeba rodzinę poupychać po stołkach, Tak jak syn Banasia dostał posadkę w PKO

! Odpowiedz
3 29 jerloz210935

Jeszcze jeden specjalista od gospodarki,znow będą się zmieniać się rodzinnki,tylko łojciec dyrektor będzie nietykalny.

! Odpowiedz
2 36 mb-1

Poleci, postraszy, kogoś tam zastąpi innym znajomym i tyle. Przecież gość się na tym nie zna. Ekonomia, nauki inżynieryjne to nie sa kompetencje Sasina.

! Odpowiedz
2 40 karbinadel

Ale najpierw pan Sasin wizytowały urodziny Radia Maryja, gdzie dostał instrukcje, ile kasy z której firmy ma wyciągnąć

! Odpowiedz
1 58 khh

I wlasnie dlatego powinno sie politykom odebrac kontrole nad wszelkimi spolkami. Ludzie z nadania partyjnego, bez zadnej wiedzy ekonomicznej kontroluja biznesy, o ktorych dzialalnosci nie maja zielonego pojecia, jezdza z "gospodarskimi" wizytami i podejmuja decyzje strategiczne i personalne. I potem jedna spolka SP kupuje druga. Bo przeciez nie za swoje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil