REKLAMA

Sanok RC najwcześniej w I półroczu '21 może zakończyć przegląd opcji strategicznych

2020-11-24 10:52
publikacja
2020-11-24 10:52

Sanok Rubber Company najwcześniej w I półroczu 2021 może zakończyć przegląd opcji strategicznych - poinformował podczas telekonferencji prezes spółki Piotr Szamburski. Dodał, że IV kwartał 2020 roku zapowiada się dla grupy "nieżle".

"Obserwujemy zmiany, które zachodzą na rynku motoryzacyjnym. Branża dostosowuje się do nowego modelu funkcjonowania. Do końca chyba nikt nie wie jak on będzie wyglądał. Pojawiają się pytania do nas, czy nie chcielibyśmy nabyć jakichś spółek, a również, czy nie chcielibyśmy części naszego biznesu spieniężyć. Żadnych decyzji w tym momencie nie podjęliśmy. Kontynuujemy ten proces, zakładamy, że prezentowanie tego będzie mogło mieć miejsce w momencie, gdy wszystko wróci do normalności" - powiedział prezes.

"Do końca tego roku przeglądu opcji nie zamkniemy. Jeśli zamkniemy, to najwcześniej w I lub II kwartale przyszłego roku" - dodał.

W grudniu 2018 roku Sanok rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Spółka informowała wówczas, że zamierza wziąć pod uwagę akwizycje, w tym na rynkach zagranicznych oraz pozyskanie partnera strategicznego lub finansowego.

W maju 2020 roku Szamburski nie wykluczał dezinwestycji w segmencie motoryzacji w zakładach w Chinach lub w Niemczech.

Grupa Sanok Rubber Company produkuje wyroby gumowe i posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Niemczech, Chinach, Meksyku i na Białorusi. Jej wyroby wykorzystywane są w motoryzacji (systemy uszczelnień karoserii, systemy antywibracyjne), budownictwie (uszczelki stolarkowe, uszczelki samoprzylepne), a także w przemyśle (pasy klinowe, wyroby dla farmacji, wyroby dla AGD).

W III kw. 2020 roku przychody grupy pozostały na niezmienionym rdr poziomie 265,2 mln zł. EBITDA zwiększyła się o blisko 88 proc. do 40,2 mln zł. Zysk netto wzrósł o 137 proc. rdr, do 20 mln zł.

"Jeśli chodzi o motoryzację staramy się wierzyć, że jest lepiej. Pokazały nam to dane z III kwartału, październik wygląda przyzwoicie, listopad również. Co do grudnia, to może mamy mniej tego optymizmu, ale to wynika z różnych planów naszych klientów, którzy trochę wcześniej kończą produkcję ze względu na przerwę świąteczną. Jeszcze nie wiemy jakie to będzie miało przełożenie na sprzedaż. IV kwartał nie wygląda źle" - powiedział prezes.

Przychody z segmentu motoryzacji stanowią ponad 50 proc. przychodów grupy Sanok.

Spółka podtrzymała we wtorek wcześniejsze zapowiedzi dotyczące tegorocznego CAPEX-u na maksymalnym poziomie 50-55 mln zł w całym roku 2020, z czego 37 mln zł już zostało wydane po trzech kwartałach bieżącego roku.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki