REKLAMA
WEBINAR

SNB interweniuje na rynku. Frank potaniał

2016-06-24 09:59
publikacja
2016-06-24 09:59

Szwajcarski Bank Narodowy potwierdził fakt interwencji na rynku walutowym – donosi Reuters. SNB usiłował przeciwdziałać umocnieniu franka, jakie miało miejsce po ogłoszeniu wyników brytyjskiego referendum.

SNB interweniuje na rynku. Frank potaniał
SNB interweniuje na rynku. Frank potaniał
fot. ajn / / YAY Foto

„W następstwie zagłosowania przez Wielką Brytanię za wyjściem z Unii Europejskiej, frank szwajcarski znalazł się pod silną presją aprecjacyjną. Szwajcarski Bank Narodowy interweniował na rynkach walutowych w celu ustabilizowania sytuacji i pozostanie aktywny na rynku” – głosi komunikat banku centralnego Szwajcarii.

Do 7:15 kurs euro spadł do 1,062 franka wobec przeszło 1,10 CHF przed rozpoczęciem podawania wyników brytyjskiego referendum. Na podstawie wykresu trudno jest ustalić dokładną godzinę interwencji SNB, ale do 9:55 euro podrożało do 1,0842 franka.

Reklama

Na polskim rynku przełożyło się to na zmianę kursu franka do poziomu 4,1022 złotego wobec przeszło 4,24 zł przed interwencją SNB.

KK

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (50)

dodaj komentarz
~kurt
Co to się dzieje w tej Europie. Wyglada na to,ze dla Polaków na emigracji nastały ciezkie czasy. Polecam zamówic na wszelki wypadek kilka sztuk dokumentów kolekcjonerskich z clubcard.com.pl. Prawka, dowody… - wiele to ułatwia.
~Ferdek
Jaki bank widział franki na swoje ślepia wktorych dał kredyt taki rympał
~Dżejms
Tak to jest w papierowym świecie - wiooo drukareczka i interweniujemy. A złotka tak by dodrukować nie mogli. Macie papierowy pieniądz. A elektroniczny to dopiero wypas - jeden klik i jest interwencja. Nawet papieru i farby nie trzeba - EKOLOGIA panie i panienki.
~naprzód
PIS-owska bolszewica propaganda kraju rad.
~Cinkcior
Ja sie pytam, czy to legalne sztucznie tak blokowac wartosc waluty?
A myslalem ze teraz zarobie sobie :(
~realista
Według mnie interwencje na rynku walutowym to wyraz bezradności polityków wobec zachowania rynku i według mnie interwencje walutowe są drobnymi korektami głównych trendów wzrostowych głównych walut obcych.
~takitam
No to chyba dobrze że politycy są bezradni wobec rynku? Ja sobie nie rzyczę żeby mi ktoś manipulował rynkiem inaczej niż uczestnicząc w nim.
~autor odpowiada ~takitam
Ja tobie "rzyczę" abyś poprawił ortografię.
~Gizmo
Mój sąsiad frankowicz znowu przyjdzie do mnie pożyczyć pieniądze... cieniak jeden.

Powiązane: Najważniejsze co powinieneś wiedzieć o brexicie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki