REKLAMA

Rząd Hiszpanii liczy na wzrost PKB o 7 proc. mimo nasilenia się epidemii

2021-01-11 12:30
publikacja
2021-01-11 12:30
fot. S-F / Shutterstock

Rząd Hiszpanii spodziewa się 7-procentowego wzrostu PKB w 2021 r. - ogłosiła w poniedziałek wicepremier Nadia Calvino. Zaznaczyła, że trzecia fala epidemii koronawirusa nie powinna znacząco pogorszyć sytuacji gospodarczej kraju.

Jak wyjaśniła w rozmowie z rozgłośnią Cadena Ser wicepremier będąca równocześnie ministrem ds. gospodarczych i transformacji cyfrowej, rząd nie spodziewa się zatrzymania stopniowej poprawy sytuacji ekonomicznej kraju mimo kolejnego wzrostu liczby infekcji koronawirusem.

"W trzecim kwartale 2020 r. pojawiły się pozytywne znaki dla naszej gospodarki. Na ich podstawie będziemy odbudowywać naszą gospodarkę" - powiedziała Calvino.

Zaznaczyła, że rozpoczęta pod koniec grudnia akcja szczepień przeciw Covid-19 może pomóc w zahamowaniu epidemii, sprzyjając rozwojowi gospodarczemu.

"Oczekujemy, że już w lutym znaczna część naszego społeczeństwa będzie zaszczepiona. Liczymy, że od trzeciego kwartału 2021 r. sytuacja wróci do normy" - podkreśliła Calvino.

Zapewniła, że władze Hiszpanii wykluczają możliwość ponownego wprowadzenia obowiązkowej izolacji społecznej obywateli, a rząd skoncentruje się teraz na działaniach na rzecz zmniejszenia bezrobocia.

"W najbliższych tygodniach naszym priorytetem będzie przywrócenie do pracy ponad 1 mln osób, które są na tymczasowych zwolnieniach" - zaakcentowała wicepremier.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ adj/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj_
""wzrost PKB o 7 proc.""

- ladnie brzmi i nic nie kosztuje,
póki co codzien umieraja firmy w UE nawet ponad stuletnie,
rujnowanie idzie szybko > odbudowa najczesciej niemozliwa

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki