Ruszają postoje remontowe niektórych instalacji w głównym zakładzie PKN Orlen

W głównym zakładzie PKN Orlen w Płocku (woj. mazowieckie) rusza planowy, okresowy przegląd i remont niektórych instalacji produkcyjnych, który potrwa do 18 października. Prace będą wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb ochrony środowiska - podała spółka.

(Orlen)

Informując w poniedziałek o planowych postojach remontowych, PKN Orlen wyjaśnił, iż obejmą one m.in. instalacje hydroodsiarczania gudronu - HOG, izomeryzacji, paraksylenu oraz jednostki bloku gospodarki gazami, a w ich trakcie "będą wykonywane prace konserwacyjno-remontowe oraz prace inwestycyjne".

"W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen rozpoczyna się planowy, okresowy przegląd i remont instalacji produkcyjnych. Potrwają one do 18 października 2019 r." - podał w komunikacie płocki koncern.

PKN Orlen zaznaczył przy tym, uprzedzając mieszkańców Płocka o możliwych widocznych efektach prowadzonych prac, iż "w najbliższym czasie mogą, lecz nie muszą, wystąpić okresowo zwiększone zrzuty na pochodnie, skutkujące pojawieniem się standardowego płomienia".

"Operacje zatrzymywania i ponownego uruchamiania instalacji prowadzone będą zgodnie z obowiązującymi w PKN Orlen instrukcjami. Wszystkie prace będą wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska" - zapewnił płocki koncern.

PKN Orlen podkreślił jednocześnie, że planowe postoje niektórych instalacji produkcyjnych w jego zakładzie produkcyjnym w Płocku "nie będą miały wpływu na otoczenie, w tym na zdrowie mieszkańców czy stan środowiska naturalnego".

PKN Orlen to największy podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jeden z największych z tego segmentu w Europie. W Płocku znajduje się główny zakład produkcyjny spółki, największy taki kompleks w kraju. 

mb/ je/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
PKNORLEN -0,45% 96,80
2019-11-20 17:03:36

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil