Rusza przetarg na rozbudowę wałów na Wiśle

Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (PZMiUW) ogłosił przetarg na rozbudowę prawie 10 km wałów przeciwpowodziowych na Wiśle pomiędzy Tarnobrzegiem a Koćmierzowem (granica woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego).

Rusza przetarg na rozbudowę wałów na Wiśle
Rusza przetarg na rozbudowę wałów na Wiśle (fot. Jacek Swierczynski / FORUM)

Jak poinformowała PAP dyrektorka PZMiUW Małgorzata Wajda, planowany termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2017 r.

Celem tego projektu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców prawostronnej części doliny Wisły na odcinku od Tarnobrzega do Koćmierzowa oraz ograniczenie strat powodziowych na tym terenie. Chcemy to zrobić poprzez modernizację istniejącego obwałowania- dodała.

Lepszą ochroną przed powodzią zostanie objętych ok. 7,8 tys. ludzi zamieszkujących obszar prawie 5 tys. ha. Na terenie tym znajduje się ponad 4 tys. budynków mieszkalnych i gospodarczych. Oprócz nich jest także oczyszczalnia ścieków oraz ok. 80 zakładów przemysłowych, w tym tak duże firmy jak Federal Mogul oraz Huta Szkła Pilkington Automotiive.

Wajda zaznaczyła, że realizacja projektu przyczyni się również do zabezpieczenia przed zalaniem wodami powodziowymi całej infrastruktury technicznej i komunalnej zlokalizowanej na tym obszarze. Chodzi m.in. o sieci energetyczne, telefoniczne, gazowe czy kanalizacyjne. Dodatkowo przedsięwzięcie przyczyni się do ochrony prawobrzeżnej części Sandomierza - powiedziała Wajda.

Rozbudowa wałów to cześć projektu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły. Jest on współfinansowany m.in. przez Bank Światowy oraz budżet państwa. (PAP)

huk/ drag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~slaw

Tam będą taaakiee wały i przewały.

! Odpowiedz
0 0 ~Mag

A na zdjęciu nowy most w Kamieniu?

! Odpowiedz
2 2 ~antykomuch

wały na Wiśle - pewnie będą w poprzek Wisły, po jakiego jest to całe PZMiUW skoro ogłasza przetarg na coś czym powinno się zajmować ?

! Odpowiedz
2 2 ~urzędnik

a jak miałoby być inaczej?. kto według ciebie powinien rozpisać przetarg wg specyfikacji, sklepowa?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil