Rosjanie obawiają się zamachów w trakcie Mundialu

Ponad połowa Rosjan obawia się zamachów terrorystycznych w trakcie Mundialu. Sondaż dotyczący bezpieczeństwa przeprowadziła Fundacja Opinia Publiczna. Do rozpoczęcia piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja-2018 pozostało 50 dni. Turniej rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca.

Ponad 90 proc. badanych jest przekonanych, że władze Rosji poradzą sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa piłkarzom i kibicom. Jednak 59 proc. uczestników sondażu przewiduje, że na stadionach lub w ich pobliżu może dojść do zamachów terrorystycznych.

Rosjanie nie mają wątpliwości, że cała infrastruktura sportowa zostanie przygotowana na czas. Tak twierdzi 80 proc. respondentów biorących udział w sondażu Fundacji Opinia Publiczna. Jednak już tylko 49 proc. badanych wierzy w zapewnienia władz, że nowe stadiony wybudowane na Mundial będą wykorzystywane w przyszłości. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Rosja nie jest gotowa na przyjęcie zagranicznych kibiców. Wciąż trwają prace modernizacyjne na moskiewskich lotniskach. Lądowe przejścia graniczne korkują się przy znacznie mniejszym ruchu, a właściciele hoteli zawyżają ceny noclegów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kj

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 fakpejsy

Usa na pewno cos zorganizuje!

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil