REKLAMA

Rosja zorganizowała manewry w Osetii Południowej

2016-09-26 10:41
publikacja
2016-09-26 10:41
Rosja zorganizowała manewry w Osetii Południowej
Rosja zorganizowała manewry w Osetii Południowej
fot. REUTERS/David Mdzinarishvili / / FORUM

Rosyjska armia przeprowadziła manewry w Osetii Południowej. Oburzenie z tego powodu wyraziło MSZ Gruzji, która traktuje ten region jako integralną część swojego terytorium, czasowo okupowaną przez Rosję.

Jak informuje agencja TASS, na poligonach Osetii Południowej ćwiczyło około 4 tysięcy żołnierzy, wyposażonych w ponad tysiąc jednostek ciężkiego sprzętu wojskowego. Resort obrony w specjalnym komunikacie potwierdził, że w manewrach wykorzystano: czołgi, haubice samobieżne i opancerzone wozy bojowe.

Tego typu działania nie podobają się władzom w Tbilisi, które przy każdej okazji nazywają je agresją na swoje terytorium, a Osetię Południową traktują jak integralną część kraju, czasowo okupowaną przez Rosję. - Rosja uznała niepodległość tego regionu, my z tym nigdy się nie pogodzimy i powstał zaklęty krąg, z którego nie wiadomo jak się wydostać - tłumaczy pełnomocnik gruzińskiego rządu ds. kontaktów z Rosją Zurab Abaszidze. Rosja i Gruzja nie utrzymują kontaktów dyplomatycznych od wojny z 2008 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ nyg

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki