Rosja zorganizowała manewry w Osetii Południowej

Rosyjska armia przeprowadziła manewry w Osetii Południowej. Oburzenie z tego powodu wyraziło MSZ Gruzji, która traktuje ten region jako integralną część swojego terytorium, czasowo okupowaną przez Rosję.

Jak informuje agencja TASS, na poligonach Osetii Południowej ćwiczyło około 4 tysięcy żołnierzy, wyposażonych w ponad tysiąc jednostek ciężkiego sprzętu wojskowego. Resort obrony w specjalnym komunikacie potwierdził, że w manewrach wykorzystano: czołgi, haubice samobieżne i opancerzone wozy bojowe.

Tego typu działania nie podobają się władzom w Tbilisi, które przy każdej okazji nazywają je agresją na swoje terytorium, a Osetię Południową traktują jak integralną część kraju, czasowo okupowaną przez Rosję. - Rosja uznała niepodległość tego regionu, my z tym nigdy się nie pogodzimy i powstał zaklęty krąg, z którego nie wiadomo jak się wydostać - tłumaczy pełnomocnik gruzińskiego rządu ds. kontaktów z Rosją Zurab Abaszidze. Rosja i Gruzja nie utrzymują kontaktów dyplomatycznych od wojny z 2008 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil