Rosja: francuskie komentarze na temat działań w Syrii są dziwne i bezpodstawne

Ostatnie komentarze ministra spraw zagranicznych Francji Laurenta Fabiusa, w których oskarżył Rosję o naloty na ludność cywilną w Syrii, są "dziwne i bezpodstawne" - oceniła w czwartek rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

(fot. Mikhail Japaridze / FORUM)

"Stawiając te zarzuty, francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie opiera się na konkretnych faktach, ale przyjmuje stworzoną przez kogoś fikcję i propagandowe frazesy" - powiedziała Zacharowa na konferencji prasowej.

Zwróciła uwagę, iż komentarz Fabiusa jest o tyle dziwny, że w "Moskwie niedawno goszczono francuskiego ministra obrony". Według niej dziwne jest to, że Fabius pokazywał zdjęcia głodujących dzieci w miastach oblężonych przez reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada, a następnie oskarżył Rosję o ataki powietrzne na ludność cywilną, "a nawet o bombardowanie szkół".

W poniedziałek Fabius wezwał władze Rosji i Syrii do zakończenia bombardowań wymierzonych w syryjskich cywilów oraz zaapelował o położenie kresu oblężeniu miasta Madaja. Jest "absolutnie konieczne, by Syria i Rosja zakończyły swoje operacje wojskowe przeciwko ludności cywilnej, zwłaszcza by skończyły się cierpienia Madai i innych miast oblężonych przez reżim" - oświadczył Fabius. Wypowiadał się po rozmowach z głównym koordynatorem syryjskiej opozycji ds. rozmów pokojowych Riadem Hidżabem.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka ośmioro uczniów zginęło w poniedziałek w nalocie rosyjskiego lotnictwa na szkołę w miejscowości położonej na zachodzie prowincji Aleppo. Śmierć poniosła też nauczycielka, a 20 osób odniosło obrażenia.(PAP)

lm/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~mechanik

U Francuzów to kompulsywne.
Za te 6 biegów do tyłu w czołgu.
Może w samolotach też mają 6 biegów do tyłu?

! Odpowiedz
0 2 ~Marta

polecam artykul sprzed manipulacji medialnych:

http://www.biznesistyl.pl/ludzie/wywiady/1409_wojna-w-syrii-oczyma-syryjczyka.html

jak widza Syryjczycy swojego prezydenta (ktorego USA chce obalic), ze ten "reżim" to jest wlasnie to, czego chcą, bo to jest ich!

! Odpowiedz
0 1 ~Barak

Chyba się znów poryczę. Czy te oczy mogą kłamać...? No powiedźcie. Tak naprawdę to jestem emigrantem i marzę by każdy emigrant mógł być chociaż przez chwilę prezydentem tak jak ja.

! Odpowiedz
2 4 ~plutarch

Putin, wal śmiało: naszych bomb tam nie ma. Beszczel.

! Odpowiedz
4 3 ~obserwator

i grosika przytuliłeś za posta, dla was ukrainców to kupa kasy

! Odpowiedz
1 1 ~mbnv odpowiada ~obserwator

plutarch to hazar

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 5 ~Mary

Ryscy zawsze twierdzą że maja rację, to przejaw kompleksu i zacofania tej nacji. W przypadki Moskali a szczególnie dygnitarzy z Kremla to widomy znak ostrej patologii ją trawiącej.

! Odpowiedz
6 7 ~ona

nie nalezy sie przejmowac zabojadami ze skulownym ogonem przed swoim panem zza oceanu i robic dalej swoje. brawo rosja. jestescie jedynymi ktorzy bronia syryjskiego narodu.

! Odpowiedz
3 4 ~plutarch

wazelinka kopiejkowa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil