REKLAMA

Restauracja w Warszawie wprowadza ograniczenia. Wejdą tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy lub z negatywny testem

2021-09-22 08:48
publikacja
2021-09-22 08:48
Restauracja w Warszawie wprowadza ograniczenia. Wejdą tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy lub z negatywny testem
Restauracja w Warszawie wprowadza ograniczenia. Wejdą tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy lub z negatywny testem
/ Der Elefant

Do warszawskiej restauracji "Der Elefant" wejdą tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz klienci z negatywnym testem na COVID-19 wykonanym maksymalnie do 48 godzin wcześniej. To pierwszy lokal gastronomiczny w Polsce, który wprowadza tego typu ograniczenia, twierdzi właściciel. 

Pierwsza restauracja w Polsce, na wzór innych państw europejskich, wprowadza ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Warszawska restauracja "Der Elefant" od 1 października będzie obsługiwać wyłącznie gości zaszczepionych (legitymujących się tzw. paszportem covidowym), osoby, które posiadają dokument potwierdzający, że są ozdrowieńcami oraz klientów, którzy przedstawią negatywny wynik test na obecność COVID-19 wykonany maksymalnie przed 48 godzinami.

Pracownicy restauracji zlokalizowanej przy Placu Bankowym w Warszawie, oprócz zweryfikowania, czy klienci posiadają odpowiedni dokument, poproszą o pokazanie dowodu tożsamości. Wprowadzenie ograniczenia ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla osób zatrudnionych w lokalu gastronomicznym, jak i gości - podkreśla właściciel restauracji Artur Jarczyński. 

Na ten moment w Polsce nie obowiązują przepisy ograniczające możliwość przebywania w restauracjach, barach, teatrach, czy kinach osób, które nie są zaszczepione. Natomiast wśród innych państw Europy jest to już dość powszechny standard wprowadzony przed tegorocznymi wakacjami.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (125)

dodaj komentarz
ameba1
Misiu o niku jas2. Aż takim zagorzałym fanem kowida jesteś? Wszędzie się pocisz z tą aprobatą dla segregacji. To już było w tamtym stuleciu i każdy wie jak się skończyło. Musisz poczekać, aż dorosną nowe pokolenia i to jeszcze musisz zmienić historię, żeby dzieciom wcisnąć swoją propagandę. Na obecne pokolenie Misiu o niku jas2. Aż takim zagorzałym fanem kowida jesteś? Wszędzie się pocisz z tą aprobatą dla segregacji. To już było w tamtym stuleciu i każdy wie jak się skończyło. Musisz poczekać, aż dorosną nowe pokolenia i to jeszcze musisz zmienić historię, żeby dzieciom wcisnąć swoją propagandę. Na obecne pokolenie już twoje i tobie podobnych wypociny nie zadziałają. No ale zarób sobie chociaż coś na wpisach, na zdrowie.
godojoshi
Jestem ograniczony, proszę o pomoc - co daje właściwie szczepionka? Myślałem, że ludzie szczepią się po to by nie bać się zachorować. Zatem co ma dawać taka segregacja? Czy jest ona dbaniem o bezpieczeństwo (szczepionka jednak nie działa?) czy jest po prostu narzędziem do upadlania ludzi w zupełnie innym celu (szczepienie Jestem ograniczony, proszę o pomoc - co daje właściwie szczepionka? Myślałem, że ludzie szczepią się po to by nie bać się zachorować. Zatem co ma dawać taka segregacja? Czy jest ona dbaniem o bezpieczeństwo (szczepionka jednak nie działa?) czy jest po prostu narzędziem do upadlania ludzi w zupełnie innym celu (szczepienie i covid są tu jedynie pretekstem).
marekpoznan
Też próbuję się dowiedzieć ale wyzywają mnie od antyszczepów. btw. Jak leciałem do Afryki zaszczepiłem się przeciwko żółtej febrze, działa 10 lat. Jak szedłem do szpitala to lekarz zalecił mi zaszczepienie się na żółtaczkę co też zrobiłem, chroni przez 20 lat.
Jak zapytałem ile działa szczepionka na Covida
Też próbuję się dowiedzieć ale wyzywają mnie od antyszczepów. btw. Jak leciałem do Afryki zaszczepiłem się przeciwko żółtej febrze, działa 10 lat. Jak szedłem do szpitala to lekarz zalecił mi zaszczepienie się na żółtaczkę co też zrobiłem, chroni przez 20 lat.
Jak zapytałem ile działa szczepionka na Covida to mi powiedzieli że jeszcze nie wiadomo. Teraz wiadomo że parę miesięcy a ponieważ rządy np. UK czy Włoch od razu kupiły dużo więcej dawek jak dwie dla każdego, oni wiedzieli ale nie powiedzieli. Kto wie co jeszcze skrywa przed nami ta banda kłamców.
kenn
Podobnie jak maski, cytując pewną panią poseł, ma przypominać o... tym że "choroba istnieje" :P Bo byś inaczej nie zauważył.

Jak covid nie przejdzie, to podejrzewam, że zrzucą winę na grypę i stworzą kolejny biznes szczepionkowy na cały glob.
godojoshi odpowiada marekpoznan
Jest dla mnie jeszcze jedno wytłumaczenia - dość przewrotne, ale jakby pomyśleć, to zupełnie racjonalne i jedyne co, to dość trudne logistycznie, ale kto wie ;) Wirus będzie idealnym wyłumaczeniem nadchodzącego kryzysu (a może on już się zaczął z rozpędzającą się inflacją), który po tylu latach sztucznego pompowania Jest dla mnie jeszcze jedno wytłumaczenia - dość przewrotne, ale jakby pomyśleć, to zupełnie racjonalne i jedyne co, to dość trudne logistycznie, ale kto wie ;) Wirus będzie idealnym wyłumaczeniem nadchodzącego kryzysu (a może on już się zaczął z rozpędzającą się inflacją), który po tylu latach sztucznego pompowania gospodarek zachodnich i tak by przyszedł. Teraz powie się, że wszystko to przez zarazę i politycy pozostaną bezpieczni. Patrząc w ilu zachodnich państwach deptane są podstawowe prawa wolnościowe i jak mały opór stawiają temu ludzie, nie mam wątpliwości, że rządzący zrobią wszystko by przejść przez zawirowania suchą stopą nie tracąc władzy. Przez 2 ostatnie lata jesteśmy tresowani do tego co ma dopiero nadejść.
kenn odpowiada godojoshi
Tak. Kilka pieczeni na jednym ogniu.
marekpoznan
Google chyba blokuje komentarze (a może muszą być zatwierdzone ręcznie?), zomato działa bo widać kilka komentarzy negatywnych :)
kenn
Zauważyłem że bankier ma błędy, czasem zachowuje się dziwnie, tak więc może to być kwestia techniczna
petrolnuts
Chyba mają zablokowaną możliwość dodawania negatywnych komentarzy na google.
godojoshi
No to trzeba dawać pozytywne ;) ten kto kojarzy PRL wie jak artyści potrafili omijać cenzurę

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki