REKLAMA

Resort finansów z aplikacją do Jednolitego Pliku Kontrolnego

2016-09-26 13:01
publikacja
2016-09-26 13:01

W listopadzie Ministerstwo Finansów udostępni podatnikom bezpłatną aplikację do składania sprawozdań w formacie JPK.

Resort finansów z aplikacją do Jednolitego Pliku Kontrolnego / fot. Marek Wisniewski / FORUM

Od 1 lipca 2016 r. najwięksi przedsiębiorcy działający w Polsce mają obowiązek comiesięcznego przekazywania administracji podatkowej danych dotyczących podatku VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Od 1 stycznia 2017 obowiązkowi składania JPK będą podlegały kolejne grupy podatników- średni i mali przedsiębiorcy. Data złożenia sprawozdania za pierwszy okres będzie przypadała 25 lutego 2017. Aby ułatwić wykonywanie tego obowiązku, Ministerstwo Finansów udostępni podatnikom bezpłatną aplikację do składania sprawozdań w tym formacie.

Oprogramowanie będzie umożliwiało sprawdzenie danych wejściowych zapisanych w arkuszu kalkulacyjnym, generowanie pliku kontrolnego i przesłanie dokumentu do Ministerstwa Finansów. Aplikacja zostanie udostępniona do końca listopada 2016.

IAR/łp

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Maciej
Kiepska ta aplikacja. Z resztą zwykle to, co darmowe jest mocno okrojone. Fakty są takie, że dobry program do księgowości musi kosztować. U nas w firmie używa się Symfonii 2.0 z gwarancją i nie możemy narzekać. Nigdy nie było żadnych awarii, natomiast znajomy używa darmowego programu i ostatnio jej się wykasowały Kiepska ta aplikacja. Z resztą zwykle to, co darmowe jest mocno okrojone. Fakty są takie, że dobry program do księgowości musi kosztować. U nas w firmie używa się Symfonii 2.0 z gwarancją i nie możemy narzekać. Nigdy nie było żadnych awarii, natomiast znajomy używa darmowego programu i ostatnio jej się wykasowały wszystkie pliki.

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki