REKLAMA

Rada Medyczna rozszerza grupę szczepionych preparatem AstraZeneca

2021-02-25 15:08
publikacja
2021-02-25 15:08
fot. Tobias Arhelger / Shutterstock

Rada Medyczna oceniła, że w świetle wyników nowych badań klinicznych stosowanie szczepionki AstraZeneca jest dopuszczalne u osób od 18 do 69 roku życia.

Stanowisko w tej sprawie – z którym zapoznała się PAP – wydał w imieniu Rady jej przewodniczący prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Rada Medyczna rekomendowała dotychczas, stosowanie szczepionki AstraZeneca u osób od 18. do 65. roku życia.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał PAP, że w piątek rekomendacje ws. stosowania preparatu firmy AstraZeneca wyda zespół ds. szczepień działający przy ministrze zdrowia.

Potem, jak powiedział Andrusiewicz, komunikat dotyczący możliwego rozszerzenia grupy osób szczepionych preparatem wyda minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepionka Astra Zeneca przeciw COVID-19 zawiera zmodyfikowanego, niegroźnego wirusa, będącego nośnikiem mRNA. Wymaga dwóch dawek. Do jej transportu oraz przechowywania wystarcza temperatura 2-8 stopni Celsjusza; może być trzymana w zwykłej lodówce przez co najmniej przez 6 miesięcy.

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi kilkunastu ekspertów medycznych z głównie z dziedzin epidemiologii, wirusologii i zdrowia publicznego. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
x512
W niektórych krajach wstrzymali.
W Polsce było do 60 lat, będzie do 100. Ciekawe czy dla wszystkich, czy tylko dla pospólstwa?
Tania i gówniana!!!
jas2
Ale za to nie musisz się bać, że zmieni ci DNA i spłodzisz reptilianina.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki