REKLAMA

Rachunek maklerski w BM mBanku założysz przez internet

2020-05-21 13:29
publikacja
2020-05-21 13:29

Biuro Maklerskie mBanku dołącza do grona instytucji, w których można otworzyć rachunek maklerski bez wychodzenia z domu. W czasie pandemii koronawirusa inwestorów w Polsce przybywa.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zbiegły się ze wzrostem zmienności na rynkach finansowych, który przyciągnął rzesze nowych inwestorów. Nic więc dziwnego, że kolejne instytucje uruchamiają możliwość zakładania rachunków maklerskich przez internet. Taki ruch ogłosił dziś mBank.

- Sytuacja rynkowa sprzyja obecnie zainteresowaniu giełdą. Teraz nasi nowi klienci mogą założyć rachunek maklerski jeszcze łatwiej. Cyfryzacja procesu zawarcia umowy jest dla nas naturalnym krokiem, uzupełniającym już wcześniej dostępną online ofertę usług, obejmującą internetowe czy mobilne platformy transakcyjnej – mówi Maksymilian Skolik, dyrektor biura maklerskiego mBanku.

Do tej pory inwestorzy chcący inwestować w BM mBanku mogli skorzystać z usług kuriera lub (jeżeli byli klientami bankowości detalicznej mBanku) założyć usługę eMakler za pośrednictwem systemu transakcyjnego. Nowa opcja otworzy internetowe drzwi także przed osobami, które nie były wcześniej związane z mBankiem. Po wprowadzeniu zmian zniknęła możliwość skorzystania z kuriera, utrzymany został natomiast wariant w stacjonarnych punkach usług maklerskich.

Jak informuje BM mBanku, zawarcie umowy o usługę maklerską przez internet umożliwi dostęp nie tylko do regulowanego do instrumentów finansowych notowanych na GPW i giełdach zagranicznych, lecz także handlu m.in. surowcami oraz walutami.

- Zdalne założenie rachunku w Biurze maklerskim mBanku jest szybkie i proste. Klient wypełnia wniosek rejestracyjny online, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą zdjęć dokumentów. Zawarta umowa wysyłana jest klientowi w zabezpieczonym emailu. Aktywacja rachunku następuje po weryfikacji przelewu – czytamy w komunikacie mBanku.

Tylko część konkurencji w sieci               

Pod koniec kwietnia opublikowaliśmy przegląd opcji oferowanych przez biura maklerskie w czasie pandemii koronawirusa. Jak wynika z analizy Bankier.pl, nie wszędzie otwarcie rachunku maklerskiego przez internet było możliwe – takiego sposobu nie oferują m.in. BM Pekao i BM PKO BP, choć obie instytucje zapewniają o trwających pracach nad takimi rozwiązaniami.

Jak pokazały ostatnie dane Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, pod koniec kwietnia otwartych było 1,3 mln rachunków maklerskich. Oznacza to wzrost względem lutego o blisko 50 tys. „Królem polowania” w naznaczonych pandemią miesiącach okazał się właśnie mBank, któremu w marcu i kwietniu przybyło odpowiednio 11,1 i 6,4 tys. rachunków. BM mBanku prowadzi też największą liczbę rachunków na polskim rynku – 332 tys. wobec 259 tys. w przypadku drugiego na liście BM Pekao.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
maslana1984
Nie polecam oszuści. Na info limo udzielają słabych informacji a nawet nie uczciwych. Zamykają szybko zlecenia jak jesteś na minusie aby zabrać kasę. Włącz myślenie zastanów się co robisz powodzenia.

Powiązane: Inwestowanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki