REKLAMA

Quercus TFI rozpoczyna book-building przed emisją akcji z wyłączeniem prawa poboru

2021-01-21 22:46
publikacja
2021-01-21 22:46
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Quercus TFI rozpoczyna proces budowy księgi popytu przed emisją akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru dotyczasowych akcjonariuszy, ale z zachowaniem ich prawa pierwszeństwa - poinformowała spółka w komunikacie. Zgodę na emisję wyraziło walne zgromadzenie pod koniec sierpnia 2020 roku.

Cena emisyjna akcji zostanie ustalona po zakończeniu book-buildingu w dniu 26 stycznia.

"Z uwagi na ograniczony charakter subskrypcji informacje na temat warunków objęcia, zasad alokacji, szczegółowych terminów subskrypcji i poszczególnych czynności wymaganych w ramach oferty akcji wystarczające do podjęcia decyzji o subskrypcji akcji zostaną przekazane jedynie wybranym inwestorom, do których zostanie skierowana indywidualna oferta objęcia akcji" - napisano w komunikacie.

W sierpniu zeszłego roku walne zgromadzenie Quercus TFI zdecydowało o emisji do 5,5 mln nowych akcji serii D z wyłączeniem prawa poboru.

Celem jest pozyskanie dodatkowych środków finansowych na rozwój sieci dystrybucji, konsolidację rynku funduszy inwestycyjnych oraz na utworzenie agenta transferowego. Quercus TFI deklarował wcześniej, że chce z emisji pozyskać co najmniej 22 mln zł. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki