REKLAMA
WEBINAR

Przez trzy lata podawał się za adwokata. Miał podrobiony dyplom

2023-05-27 16:59
publikacja
2023-05-27 16:59

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który przez trzy lata podszywał się pod adwokata, oszukując firmy i osoby prywatne. Prokuratura postawiła mu 4 zarzuty, w tym przystąpienie do egzaminu adwokackiego na podstawie podrobionego dyplomu szkoły wyższej.

Przez trzy lata podawał się za adwokata. Miał podrobiony dyplom
Przez trzy lata podawał się za adwokata. Miał podrobiony dyplom
fot. Marian Zubrzycki / / FORUM

50-latek mimo braku uprawnień występował przed sądem jako pełnomocnik. Prowadził sprawy karne, cywilne, majątkowe, gospodarcze, materialne, jak i sprawy wobec osób nieletnich – przekazała w czwartek jastrzębska policja.

"Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, mężczyzna, mając świadomość, że nie posiada uprawnień zawodowych adwokata, odpłatnie oferował usługi adwokackie. W 2016 roku przedłożył notariuszowi uprzednio podrobiony dyplom szkoły wyższej, czym podstępnie wprowadził go w błąd co do autentyczności dokumentu i uzyskał uwierzytelnienie jego oryginalności w postaci notarialnego poświadczenia za zgodność z oryginałem kopii okazanego dyplomu" - opisywali policjanci.

W 2017 roku i 2018 roku, aby podejść egzaminu adwokackiego, mężczyzna próbował wprowadzić w błąd członków Okręgowej Izby Adwokackiej, przedstawiając notarialne poświadczenie podrobionego wcześniej dokumentu, lecz nie udało mu się, bo nie zaliczył egzaminu. "W 2019 roku swój cel osiągnął i na podstawie podrobionych dokumentów zdał egzamin adwokacki, uzyskując wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką" - dodali policjanci.

23 maja jastrzębianin został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Prokurator przedstawił podejrzanemu w sumie 4 zarzuty. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe, obowiązuje go również zakaz opuszczania kraju.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mba_tomy
Czasem się zastanawiam nad sensem matur, pewnych szkół wyższych i egzaminów. W teorii skoro zdał uczciwie egzamin adwokacki, to powinno to być uznane. Niestety w praktyce pomimo (być może) olbrzymiej wiedzy i talentu jest oszustem, gdyż nie posiada papierka ukończenia danych studiów. A znam kilku absolwentów, którzy pomimo dobrych Czasem się zastanawiam nad sensem matur, pewnych szkół wyższych i egzaminów. W teorii skoro zdał uczciwie egzamin adwokacki, to powinno to być uznane. Niestety w praktyce pomimo (być może) olbrzymiej wiedzy i talentu jest oszustem, gdyż nie posiada papierka ukończenia danych studiów. A znam kilku absolwentów, którzy pomimo dobrych genów (rodzina adwokacka) nie byli wstanie zaliczyć tego egzaminu.
faramir_z_gondoru
Dobre geny, kumoterstwo, nepotyzm - w Polsce mówi się na to "tradycje rodzinne".

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki