REKLAMA
DZIEŃ START-UPÓW

Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to dla nas tragedia

2021-11-26 15:44
publikacja
2021-11-26 15:44
Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to dla nas tragedia
Prezydent Ukrainy: Nord Stream 2 to dla nas tragedia
fot. Konstantin Sazonchik / / TASS

Gazociąg Nord Stream 2 to nie jest to prostu biznes między niektórymi krajami; dla Ukrainy to jest wielka tragedia - powiedział w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Chciałbym, by Nord Stream 2 był nie po prostu bronią Rosji i nie po prostu biznesem między niektórymi krajami Europy, w tym Niemiec i Rosji. To nie jest po prostu biznes, dla nas to wielka tragedia" - oznajmił szef państwa ukraińskiego.

Jak dodał, może być to kolejny "zasób, który będzie wykorzystywać Rosja w procesie negocjacji dyplomatycznych". Chcę, aby USA robiły wszystko, by nie wycofywać sankcji - dodał.

"Nawet jeśli będzie uruchomiony Nord Stream 2, Ukraina powinna otrzymać wszystko to, co jej gwarantowały europejskie państwa i USA. Obietnice dotyczące tego, że będzie nam zagwarantowane bezpieczeństwo energetyczne. Każda strona powinna wykonać obowiązki i (spełnić) obietnice" - podkreślił.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (27)

dodaj komentarz
darius19
widzimy "ajwaj_" adwokat najlepszych demokracji Bialorusi i Rosji. Opluje wszystko co pryncypalowi (Putin) nie pasuje. Zachwali wszystko co ruskie. Ostatnio usprawiedliwial trucie Noviczokiem i represje a zachwalal Sputnik-a. Obrzydliwy typ.
ajwaj_
Ukrainiec "obrzydliwy typ",
co cie popluja tu sie skarzysz, myj sie
darius19
Ukraina to kraj niebogaty, nie w UE i nie w NATO. A ma agresywnego sasiada - mocarstwo z rzadem autorytarnym. I na dodatek, nie ma bogactw naturalnych. Trzymam za was kciuki - Ukraincy.
ajwaj_
Ukrainiec mam wejscie na HighTec dla was
tanio widly, topory, bagnety
itso_widmo_bieli odpowiada ajwaj_
Cuz to będzie za kompromitacja dla kremla jak nie podoła Ukrainie, po prostu może w końcu otrzeźwiejecie jak wam się dupsko skopie
ajwaj_ odpowiada itso_widmo_bieli
Ukrainiec
mocno cie kopia?
itso_widmo_bieli odpowiada ajwaj_
Ukrainiec to nie mój wróg tylko twój :D
majmun
Tragedią był Wielki Głód, obecna sytuacja to błąd geopolityczny...
podatnik-
A ja mam pytanie dlaczego członek Leszek Miller nie siedzi w więzieniu za wyrzucenie gotowego planu Baltic Pipe, który przygotował Buzek z Krzaklewskim?

Powiązane: Nord Stream 2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki