REKLAMA
WAŻNE

Prezes PGNiG: Ceny gazu nie zostaną "nietknięte"

2018-12-19 20:34
publikacja
2018-12-19 20:34

Ceny gazu nie zostaną nietknięte, działamy w otoczeniu rynku europejskiego, a tam ceny gazu bardzo mocno poszły do góry - powiedział w środę w TVP prezes PGNiG Piotr Woźniak.

/ fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / FORUM

"Proszę się nie dać zwieść analizom, które pokazują, że jak ropa spadła w dół, to cena naszego gazu powinna spaść w dół. Ani ona nie spada w tym samym tempie, ani nie powinna de facto spadać w tym samym tempie. Rynek gazu - został wolą całego tego rynku (...) odczepiony od rynku ropy" - podkreślił Woźniak w rozmowie w TVP Info.

Jak mówił, Polska chce się wpisać w "schemat i tło" europejskich cen gazu, które nie są indeksowane do ropy naftowej i produktów ropopochodnych. Chodzi o to - tłumaczył - by można było porównywać porównywalne rzeczy; gaz z gazem i ropę z ropą.

Na początku grudnia, PGNiG Obrót Detaliczny - spółka zależna PGNiG - złożyło w listopadzie wniosek o zatwierdzenia nowej taryfy na 2019 rok dla odbiorców w gospodarstwach domowych" - podał Urząd Regulacji Energetyki. Ostatni raz URE zatwierdził pod koniec lipca nową taryfę PGNiG Obrót Detaliczny. Według URE ceny gazu zostały podwyższone wówczas o 5,9 proc., a rachunki wzrosły średnio o 3,6 proc. Taryfy te obowiązują do końca roku. (PAP)

drag/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
spedytor
Powiedzial prezes Molopolisty Monopolu z 6 milardami zysku za 3 kwartaly 2018. co Malo Wozniak nie ? Lud zaplaci wiecej
antek10
A kontrakt z Rosją to cena indeksowana o cenę ropy. Dlaczego nie ma obniżki? Dlaczego ten pan kłamie?
search
Nie zostana nietkniete czyli pojda do gory, bo nowe umowy na drogi hamerykanski gaz podpisano i ktos musi za to zaplacic. Ciemny lud I sort, pracujacy za miske ryzu i glosujacy na PIS zrozumie nietkniete i bedzie sie cieszyc.
pluto85md
PiS jest nagi. 20% zuzywanego w Polsce wegla pochodzi juz z Rosji. Natomiast za pierwsze 9 miesiecy zaimporowalismy z Rosji przez Litwe takze 1 TWh samej energii elektrycznej. Tak wyglada uniezaleznianie sie od rosyjskiego gazu.
ajwaj
Drogi gaz, drogi prad > komornik za ultra-wysokie rachunki za energie..
Jak romantycznie :)
Wszystko wylaczone w domu i tylko rodzina przy 1 swieczce na stole
jkl777
Drogo kosztuje to wstawanie z kolan... spodnie i majtasy zostaja na podlodze.

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki