REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Prezes Orlenu zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Energi

2022-12-21 19:21
publikacja
2022-12-21 19:21

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Energi - poinformowała w środę spółka z Grupy Orlen. Jak dodała, PKN Orlen złożył zarazem oświadczenie o powołaniu do rady nadzorczej Energi Agnieszki Sylwii Żyro oraz Pawła Wiktora Kosztyły.

Prezes Orlenu zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Energi
Prezes Orlenu zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Energi
fot. Tomasz Golab / / FORUM

"Zarząd Energa informuje, że w dniu 21 grudnia 2022 r. Pan Daniel Obajtek złożył oświadczenie o rezygnacji z upływem tego samego dnia z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki" - poinformowała w środę Energa. W komunikacie giełdowym spółki podkreślono, że oświadczenie prezesa PKN Orlen "zostało złożone bez podania przyczyny rezygnacji".

Energa przekazała jednocześnie, że akcjonariusz większościowy spółki, PKN Orlen, złożył oświadczenie o powołaniu z dniem 22 grudnia 2022 r. do jej rady nadzorczej - jak zaznaczono, 6. wspólnej kadencji - Agnieszki Sylwii Żyro oraz Pawła Wiktora Kosztyły.

W komunikacie giełdowym zapowiedziano, że "informacje o powołanych członkach rady nadzorczej Energa, wymagane prawem, spółka przekaże odrębnym raportem bieżącym w terminie późniejszym".

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został powołany do rady nadzorczej Energi 20 kwietnia br. Informując o tym, spółka podkreślała wówczas, że prezes PKN Orlen będzie pełnił funkcję członka rady nadzorczej bez wynagrodzenia.

Energa, a także Grupa Lotos i PGNiG wchodzą w skład Grupy Orlen po przejęciach dokonanych przez PKN Orlen w ramach tworzenia multienergetycznego koncernu, którego celem jest m.in. zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski.(PAP)

mb/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
podatnik-
Przypominam gdzie rzecz się dzieje ano dzieje się w PRLu bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który w dniu 04 marca 2023 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole Przypominam gdzie rzecz się dzieje ano dzieje się w PRLu bis gdzie nie ma gospodarki jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który w dniu 04 marca 2023 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i to wszystko powstało pod czujnym okiem dwóch niezależnych telewizji założonych przez kapusi SB i członka Millera, który do dzisiaj nie rozliczył się z afer, w których brał udział? Jeżeli na tej podstawie możecie prognozować wzrost PKB to współczuję "stanu umysłu"?
faramir_z_gondoru
On już w tylu radach nadzorczych siedzi, że pewnie nie pamięta w których. Jak można pełnić tyle funkcji w tylu różnych firmach? Kiedy on znajduje na to czas? W rezultacie do żadnej funkcji nie przykłada się należycie a tylko doi kasę. Kolejna patologia z którą III RP do tej pory sobie nie poradziła.

Powiązane: Fuzja Orlenu i Energi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki