REKLAMA

Prezes Orlenu: W Ostrołęce będzie inwestycja

2020-02-13 11:53
publikacja
2020-02-13 11:53

W Elektrowni Ostrołęka na pewno będzie realizowana inwestycja, cały czas analizujemy, jaka miałaby ona być - oświadczył w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Elektrownia Ostrołęka należy do Energi, którą Orlen planuje przejąć.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM
Obajtek powiedział dziennikarzom, że „reprezentuje akcjonariuszy Orlenu i ich pieniądze, więc chce kupić Energę po atrakcyjnej cenie. Trwają wyceny. W odpowiednim czasie podejmiemy decyzję”.

Wcześniej minister aktywów Jacek Sasin w wywiadzie prasowym ocenił, że Skarb Państwa powinien sprzedać akcje Energi korzystniej niż po 7 zł za akcję, które oferuje Orlen w wezwaniu.

Obajtek zaznaczył, że „jedno jest pewne”. „W Ostrołęce będzie realizowana inwestycja. Jaki będzie miała wymiar, jaka tak naprawdę będzie, to jest cały czas przez nas opracowywane” - oświadczył.

Jak zaznaczył, Orlen patrzy na Energę wyłącznie pod kątem biznesu. „W przypadku Ostrołęki również, będziemy tylko i wyłącznie patrzyć pod kątem biznesu oraz rozwoju tego terenu” - podkreślił. „Chodzi przede wszystkim o biznes, a nie o jakąś pomoc społeczną. Oraz generalnie o rozwój regionu” - dodał prezes Orlenu.

Odnosząc się do procesu przejęcia Energii Obajtek stwierdził, że analizowany jest „każdy scenariusz”. „Ale na pewno mamy podejście bardzo biznesowe. Nie ma takiego podejścia, że nie ma pieniędzy i szuka się firmy, która jest mocna finansowo i będzie coś finansować” - podkreślił.(PAP)

wkr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Myślicie, że pan Daniel Obajtek przypadkowo był prezesem Energii a teraz raptem jest prezesem Orlenu i ogłasza jej wykup? Takie rzeczy tylko w Polsce...
krrzysiek2
ten malarz ścienny kiedyś reprezentował akcjonariuszy energii i co zrobił z wyceną akcji tejże spólki? kto tamten akcjonariat reprezentuje? to jest kryminał!! a obajtek będzie kiedyś za kratami siedział i nie tylko on.
kuba_rzeszowiak
Polska zaczyna wygladać jak by była w ruinie jak się to widzi. Polska w ruinie to prorocze słowa. Nie oznaczały co zastaliśmy tylko do czego chcemy doprowadzić.
bangladesznadwisla
klienci orlenu zapłacą za budowę ostatniej elektrowni węglowej w Europie
knf
Boże Ratuj...

Od 1995 pracował początkowo jako operator maszyn, następnie jako kierownik w firmie „Elektroplast” w Stróży, produkującej osprzęt instalacyjny.

1 sierpnia 2006 awansował na stanowisko dyrektora[3][4]. W 2002 uzyskując 137 głosów, uzyskał mandat radnego gminy Pcim[5]. W listopadzie 2006,
Boże Ratuj...

Od 1995 pracował początkowo jako operator maszyn, następnie jako kierownik w firmie „Elektroplast” w Stróży, produkującej osprzęt instalacyjny.

1 sierpnia 2006 awansował na stanowisko dyrektora[3][4]. W 2002 uzyskując 137 głosów, uzyskał mandat radnego gminy Pcim[5]. W listopadzie 2006, w wieku 29 lat, został wybrany pierwszy raz na wójta tej gminy. Po tym okresie Daniel Obajtek jeszcze dwukrotnie objął tę funkcję, uzyskując ponad 86% głosów[6]. Funkcję tę pełnił przez 9 lat do 27 listopada 2015[7][8].

W 2014, ukończył studia na Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu, na kierunku Ochrona Środowiska, w specjalnościach Bezpieczeństwo i Higiena w środowisku pracy oraz Zarządzanie środowiskowe w sytuacjach kryzysowych, uzyskując tytuł magistra inżyniera[9]. Ukończył Program Executive MBA organizowany przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowany przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management[10].

W 2015 został powołany na funkcję pełniącego obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa[9], a 13 stycznia 2016 powołany na stanowisko jej prezesa....


---

Nie Oxford i nie Harvard dadzą ci rządzić największymi firmami w tym kraju, legitymacja partyjna cenniejsza niż złoto w post komunistycznym kraju. Młodzi pamiętajcie, darujcie sobie studia, zapiszcie się wszyscy do partii, jak nie starczy stanowisk dla was to się je stworzy.

Niech ktoś wreszcie posprząta ten polski syf.

jarekzbyszek
Orlen pójdzie na giełdzie w górę, jak Bezmajtka odwołają. Kupno Energii to drenowanie Orlenu z kasy. Skarb państwa jako właściciel może połączyć obie spółki. Ale nie będzie kasy na kupno emerytów i Duduś może przegrać kolejne 5 lat darmowego narciarstwa.
darsik
Chyba nikt mu nie wierzy. Kurs Orlenu ledwo drgnął. A po takiej przemowie powinno być. up.
mjwhite
Jaki up?

Ostrołęka to obciążenie dla energii, a energa to obciążenie dla orlenu.... Ten Pan pewnie chce przejąć energę z powodu własnych ambicji (wcześniej go przecież stamtąd wyrzucili) a dla samego orlenu to kiepski biznes.

Powiązane: Elektrownia Ostrołęka C

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki