REKLAMA

Premier: Deficyt budżetowy będzie rósł w kolejnych miesiącach

2020-11-04 21:31
publikacja
2020-11-04 21:31
Premier: Deficyt budżetowy będzie rósł w kolejnych miesiącach
Premier: Deficyt budżetowy będzie rósł w kolejnych miesiącach
fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

Po październiku deficyt budżetowy wyniesie mniej więcej 13 mld zł, w kolejnych miesiącach wzrośnie - powiedział w środę podczas sesji QA na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

"Deficyt budżetowy w nowelizacji ustawy zaplanowaliśmy na ok. 109 mld zł, po październiku będzie to 13 mld zł, mniej więcej, orientacyjnie. W listopadzie i w grudniu on na pewno jeszcze przyrośnie" - powiedział premier.

Wcześniej na konferencji prasowej premier powiedział, że deficyt budżetowy na koniec roku będzie prawdopodobnie niższy, niż rząd przewidywał jeszcze kilka tygodni temu.

W znowelizowanej ustawie budżetowej na 2020 r. rząd zakłada deficyt na poziomie 109,3 mld zł.

pat/ asa/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
anty12
Morawiecki0, zejdz juz ludziom z oczu klamco z 2 wyrokami. Kazdemu obrzydzasz zycie. W zyciu Ci ni ewyszlo? I kto jest za to odpowiedzialny ? Znowu znajdziecie sobie wroga ? Jak ja sie ciesze ze wasza komuna juz upada. Jeszcze wykonczycie kilka firm, zabijecie kilkanascie, kilkadziesiat tysiecy ludzi bo olalisice sprawe covida, a Morawiecki0, zejdz juz ludziom z oczu klamco z 2 wyrokami. Kazdemu obrzydzasz zycie. W zyciu Ci ni ewyszlo? I kto jest za to odpowiedzialny ? Znowu znajdziecie sobie wroga ? Jak ja sie ciesze ze wasza komuna juz upada. Jeszcze wykonczycie kilka firm, zabijecie kilkanascie, kilkadziesiat tysiecy ludzi bo olalisice sprawe covida, a po pandemii lekarze wyemigruja. Jak to jest Morawiecki, ze wystarczy niekrasc i bedzie cacy? Jak to jest z tymi waszymi chorymi JPK i innymi dziwolagami, a nie potraficie zlapac prawdziwej mafii vatowskiej, tylko znecasie sie nad uczciwymi. Dobre ze policja sie buntuje. Polska to nie jet Twoj kraj komunisto tylko nas wszystkich a wszyscy Wa mowie WYP*****

Powiązane: Budżet 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki