500 zł podwyżki dla listonoszy. Co na to Poczta Polska?

Pocztowcy chcą podwyżek - na początku kwietnia poinformowali pracodawcę, że o ile ten nie spełni ich żądań, wejdą z nim w spór zbiorowy. Poczta Polska miała ustosunkować się do żądania do 24 kwietnia 2019 r., jednak nie odpowiedziała związkowi. Rozmowy ostatniej szansy wyznaczono na 30 kwietnia 2019 r. 

Pracownicy zrzeszeni w Niezależnym Samorządowym Związku Zawodowym "Solidarność" w Poczcie Polskiej od kwietnia walczą o wyższe płace. Czego oczekują? Podniesienia wynagrodzeń zasadniczych średnio na etat o kwotę 500 zł brutto od 1 lutego 2019 r. wszystkim pracownikom objętym zakładowym układem zbiorowym pracy. Czas na odpowiedź minął 24 kwietnia 2019 roku, jednak, jak podaje dzisiaj serwis Forsal.pl wyznaczono kolejną datę - ostatni dzień kwietnia, tuż przed majówką. 

"Komisja Międzyzakładowa przyjęła również uchwałę, że w przypadku niespełnienia żądań płacowych rozpocznie akcje protestacyjne w Poczcie Polskiej" czytamy w komunikacie związkowców. Jak będą protestować? W okresie od szóstego do dziesiątego maja pocztowcy mają świadczyć pracę w żółtych kamizelkach. Planowana jest również pikieta przed siedzibą Zarządu Poczty Polskiej SA.

W marcu Poczta Polska ogłosiła, że chce zatrudnić 600 osób w związku z rozwojem e-commerce i wzmożoną pracą w okresie przed Świętami Wielkanocnymi. Stawki godzinowe, w zależności od lokalizacji, wahały się od 14,70 zł brutto do 25 zł brutto w przypadku zatrudnienia w sortowni oraz od 16 zł brutto do 22 zł brutto dla kierowców.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 32 jarof1

Czas na zaoranie tej chorej instytucji jaką jest Poczta Polska i rozpoczęcie od nowa działalności dostosowanej do obecnych czasów.
W tej chwili panie w okienku namawiają na zakup książki albo orzeszków a kupić np. kupon IRC (rozprowadza tylko PP) to już nie "bo nie mamy".
Ceny listów po ostatnich podwyżkach są kosmiczne a państwo blokuje konkurencję (listy).
Taki chory układ nie ma prawa funkcjonować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 36 jkendy

TVPis wmówiła wszystkim że pieniądze są więc będzie eksplozja żądań. Nieodpowiedzialna polityka przynosi skutek.

! Odpowiedz
7 27 azkanel

Szydlo "wystarczy nie krasc, pieniądze się znajdą" miała na myśli że nie ukradną tylko opodatkują to wszystkich daninami solidarnościowy mi i innymi podatkami co z nazwy nie sa

! Odpowiedz
11 3 tommytommy

Akurat oni to nic nie wywalczą, nauczyciele mieli chociaż poparcie społeczne, a ten relikt socjalizmu powinien zostać szybko sprywatyzowany i po problemie. Nie wiem jak można jeszcze korzystać z PP gdy jest chociażby inpost, tańszy, szybszy i bezpieczniejszy.

! Odpowiedz
15 25 heldbaum

Zlustrowac do 7 pokolenia, pokazac, ze Solidarnosc jest szczesliwa, przedstawic w TVPiS jako reszczoniowych leni finansowanych przez Sorosa, rozpetac kampanie w internecie - KUZYNKA nie mogla odebrac poleconego. Itd, itp.
Bedzie dobrze.

Grzechu - nie obijaj sie tylko wesprzyj mnie. Hop hop!

! Odpowiedz
34 20 glos_rozsadku

no i dobrze, niech rozwalą ten PISowski komunizm to będzie spokój.

! Odpowiedz
9 14 lelo1949

Twój pusty baniak niech rozwalą

! Odpowiedz
15 27 samsonn

no to zaraz bedzie 6 Kaczynskiego,7,8,9 i tak az do Grecji i Wenezueli Kaczynskiego

! Odpowiedz
5 14 glos_rozsadku

wg dr ekonomii Mentzena scenarusz Grecki jest wysoce prawdpodobny, a żeby była Wenezuela to musieliby zacząć drukować, a o taką głupotę to Mentzen PISowców nie podejrzewa.

! Odpowiedz
9 85 shadow_xx

Porozdawali kilku grupom, pokazali, że w rozdawaniu pieniędzy są najlepsi to dlaczego inni mają nie skorzystać?
Dzisiaj przyszła mi taka myśl, że wkrótce z tego kraju zaczną wyjeżdżać ludzie, którzy budują PKB. W końcu zostaną tylko obywatele, którzy pobierają zasiłki oraz partia rządząca. Skąd wtedy wezmą kasę na rozdawanie? Czy dadzą 1000+ dla każdego kto pracuje na PKB kraju?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne