REKLAMA

Onet: Pracownica CBA wyprowadziła z tej instytucji kilka milionów złotych

2020-01-17 13:45
publikacja
2020-01-17 13:45

Pracownica CBA miała sukcesywnie wyprowadzać pieniądze z tej instytucji - podał w piątek Onet. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że mogła okraść CBA na blisko 5 mln zł. Kobieta została już zatrzymana i aresztowana. CBA nie potwierdziło PAP tych informacji.

/ CBA

W czwartek TVN24 podał, że szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda nagle odwołał i wysłał na emerytury dwóch kluczowych dyrektorów - szefa pionu finansów i szefa pionu bezpieczeństwa wewnętrznego. Zrobił to na miesiąc przed końcem swojej kadencji. Obaj dyrektorzy byli zaufanymi ludźmi Bejdy, a także ministrów koordynatorów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jak powiedział portalowi TVN24 były szef CBA Paweł Wojtunik, jednoczesna dymisja kluczowych dyrektorów sugeruje, że mogło dojść do poważnych nieprawidłowości w gospodarowaniu budżetem.

Zdaniem Onetu odwołanie dwóch dyrektorów to efekt wykrycia, że jedna z pracownic CBA wyprowadzała pieniądze z funduszu operacyjnego Biura. W sumie mogło to być nawet blisko pięć mln zł. "Kiedy wyszło to na jaw, posypały się głowy. Dyrektor pionu finansów będzie prawdopodobnie odpowiadać za niedopełnienie obowiązków, a dyrektor biura wewnętrznego za to, że nie miał nad tym kontroli, do czego przecież został powołany" - powiedział informator Onetu.

W odpowiedzi na zapytanie PAP CBA przesłało komunikat. "Centralne Biuro Antykorupcyjne nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura. Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe"- napisał rzecznik Biura Temistokles Brodowski.

Onet podał, że dyrektorzy stracili posady w tygodniu, w którym parlamentarna komisja służb specjalnych debatowała nad budżetem dla CBA. Zastanawia się też, czy "afera pogrąży Ernesta Bejdę i nie zostanie on powołany na kolejną kadencję".

kmz/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
kapitan_izrael
Najlepsze w tym jest to, że te pieniądze wydano na spłatę długów hazardowych. Co zrobiło CBA będąc w plecy 5 baniek? Zaj..ali (przepraszam, "zabezpieczyli") te pieniądze... na koncie bukmachera. Genialne.
anty12
Tradyzcyjnie, najwiecej kradna urzednicy. Nic w tym kraju teoretycznym nie wyglada, jak w cywilizacjach rozwinietych. W Polsce nadal jak w lesie.
jarekzbyszek
Kto najgłośniej krzyczy; łap złodzieja? Pracownica wzięła przykład z szefów.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
chipek
Tow. Bejda, przeczuwając że już kres bliski zrobił przekręt i już nie będzie się domagał odprawy po wyrzuceniu go na zbity pysk! "5 melonów" to dobry start na emeryturze. Przekręt co rok a podatnik niech płaci gdyby to tylko był ten PiSuarowy śmierdziel !
jkl777
Wreszcie ludzie wstaja z kolan i biora "swoje" "100 MLN".
eresan
Zniknęło 5 baniek z funduszu operacyjnego i nie zauważyli wcześniej? Jakimi pieniędzmi oni się bawią?
degrengolada
"maja innych ścigac a sami nie potrafią swojego doglądać"

przecież właśnie złapali swojego..

powiem więcej, właśnie przez takie myślenie jak Twoje sprawy są zakopywane pod dywan. Bo przecież nie można zatrzymać "swojego" co ludzie powiedzą !

a jednak Pan Jarosław Kaczyński
"maja innych ścigac a sami nie potrafią swojego doglądać"

przecież właśnie złapali swojego..

powiem więcej, właśnie przez takie myślenie jak Twoje sprawy są zakopywane pod dywan. Bo przecież nie można zatrzymać "swojego" co ludzie powiedzą !

a jednak Pan Jarosław Kaczyński nie przymknął oka i zachowana została sprawiedliwość. Brawo.
marxs
złodziej okradł przestępców hihi
jkl777
Duda juz wypisal uniewinnienie "IN BLANCO"... w CBA to norma.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki