REKLAMA

Powrót kroniki filmowej? Rząd sfinansował spot, żeby puszczać go przed filmem Holland

2023-09-22 13:36, akt.2023-09-22 16:46
publikacja
2023-09-22 13:36
aktualizacja
2023-09-22 16:46

Awantura wzniecona przez obóz rządzący wokół filmu Agnieszki Holland "Zielona Granica" trwa. - Pomysł, żeby rząd finansował spot, żeby puszczać go w kinach, żeby tłumaczyć, że ten film jest zły, to jest aberracja - komentuje szef PO Donald Tusk.

Powrót kroniki filmowej? Rząd sfinansował spot, żeby puszczać go przed filmem Holland
Powrót kroniki filmowej? Rząd sfinansował spot, żeby puszczać go przed filmem Holland
fot. Alex Kuhn / / ArtService

W czwartek MSWiA zapowiedziało, że film Agnieszki Holland "Zielona Granica", który od piątku będzie można zobaczyć w kinach w Polsce, zostanie poprzedzony w kinach studyjnych specjalnie przygotowanym spotem. Jest w nim pokazany m.in. szturm migrantów na przejście graniczne w Kuźnicy oraz budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Lektor mówi w spocie o tym, że "w 2021 roku rozpoczęła się operacja hybrydowa wymierzona w Polskę".

W piątek w Koninie lider PO Donald Tusk był pytany, co sądzi o działaniach rządzących ws. filmu Holland. "Chciałbym się ugryźć w język, ale muszę powiedzieć, że oni zachowują się trochę jak stuknięci" - ocenił lider Platformy.

"Mamy zawał w energetyce, nie mamy środków europejskich, być może wypadniemy zaraz ze strefy Schengen, bo mamy największą aferę wizową w historii Europy, mamy wojnę na Ukrainie, mamy trzy miliony uchodźców, a oni się zajmują filmem (...). Filmem, którego większość z nich w dodatku nie widziała. No to znaczy, że coś tam mają nie po kolei w głowach" - mówił Tusk.

"Wyobrażacie sobie, jakiś normalny rząd, w normalnym państwie, które byłoby w takiej sytuacji, w jakiej dzisiaj jest Polska, który by odgrywał takie cyrki od rana do wieczora z powodu filmu? Przecież nie są recenzentami, przecież to nie jest ich robota" - powiedział.

"W ogóle, jak patrzę na nich, i to nie pierwszy raz widzę, jak im trzęsą się ręce i portki, oni się nawet jednej reżyserki, jednego filmu tak boją, że odchodzą od zmysłów. Pomysł, żeby rząd finansował spot, żeby puszczać go przed filmem w kinach, żeby tłumaczyć, że ten jest zły, a ten ... no to naprawdę jest aberracja" - podkreślił Tusk.

"Im trzeba odebrać władzę także dlatego, że oni z porządnego państwa zrobili naprawdę, no nie powiem co, bo muszę się poprawnie tu zachowywać, ale naprawdę to wygląda na coś bardzo poważnego i klinicznego" - ocenił lider PO.

W czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński mówił na antenie TVP Info dlaczego postanowiono w kinach studyjnych wykupić reklamę społeczną przed emisją tego filmu. "Wykupiliśmy ten spot, żeby widzom przybliżyć prawdę o tych wydarzeniach" - dodał. 

dk/ szk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (33)

dodaj komentarz
jas2
Każdy (oprócz Niemców) chyba przyzna, że film jest antypolski i w ogóle okropny.
milan4
Film bardzo dobry, byłem, polecam. Krytykują go ludzie co nie którzy go nie widzieli. Władza chce byśmy nie znali prawdy realnej tylko prawdę polityczną , tak jak za komuny. To odnosi się także do historii, przemilczane są fakty niewygodne, a uprawia się historię polityczną według hasła - to co złe to nie my, tylko oni. Na pewno Film bardzo dobry, byłem, polecam. Krytykują go ludzie co nie którzy go nie widzieli. Władza chce byśmy nie znali prawdy realnej tylko prawdę polityczną , tak jak za komuny. To odnosi się także do historii, przemilczane są fakty niewygodne, a uprawia się historię polityczną według hasła - to co złe to nie my, tylko oni. Na pewno nie jest to film antypolski i nie pokazuje w złym świetle naszych obrońców granicy. Pis wszystko upraszcza , gra na nastrojach nieświadomych ludzi , straszy i uogólnia. Rozumiem że grając na emocjach łatwiej jest wpływać na ludzi, ale teraz to już przesadzili. Cała ta sytuacja przypomina czasy PRLu gdzie władza decydowała który film albo książka jest dobra a która nie.
lutobor
Takie brzydkie filmy nie były i nie są robione bez powodu.

Kiedyś na ziole robili takie brzydkie filmy o pewnym narodzie, a dziś Aga podobne robi o polskim.
karbinadel
Widziałeś ten film? Więc nie pitol
lutobor odpowiada karbinadel
Woźniak w takich sprawach jest wiarygodny. https://www.youtube.com/watch?v=CkPjMzK8s18
karbinadel
Nic tak dobrze nie robi reklamy jak atak PiS albo kościoła
friedens
Ludzie! To nie są żarty. Wraca totalitaryzm. Polska PiS jest mentalnie na poziomie ekipy Gomułki, z tą różnicą, że Gomułka nie był klerykałem i nacjonalistą oraz był niezwykle oszczędny (nienawidził rozdawnictwa) i sporo po sobie zostawił (fabryki, osiedla, szpitale, szkoły, itd.).
karbinadel
Gomułka akurat był nacjonalistą. Ale reszta się zgadza
osiemgwiazd
Gdyby Kaczyński rządził w USA to takie filmy jak 'Czas Apokalipsy" lub "Pluton" w ogóle nie mogłyby się ukazać. Jego nieprzytomna napaść na film Agnieszki Holland przejdzie do historii. Nawet w czasach PRL nikt z rządzących takich numerów nie odstawiał i nie udawał krytyka filmowego. To świadczy tylko o jednym:Gdyby Kaczyński rządził w USA to takie filmy jak 'Czas Apokalipsy" lub "Pluton" w ogóle nie mogłyby się ukazać. Jego nieprzytomna napaść na film Agnieszki Holland przejdzie do historii. Nawet w czasach PRL nikt z rządzących takich numerów nie odstawiał i nie udawał krytyka filmowego. To świadczy tylko o jednym: Kaczyński obrał kurs na pełną, totalitarną dyktaturę w stylu Łukaszenki i na Polexit.

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki