Portugalskie media: Polska w silnej grupie negocjatorów planu odbudowy gospodarczej

2020-06-06 15:54
publikacja
2020-06-06 15:54
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Polska znajduje się w gronie silnych państw członkowskich UE podczas negocjowania planu odbudowy gospodarczej, zaprezentowanej pod koniec maja przez Komisję Europejską w związku z pandemią koronawirusa - pisze w sobotę największy portugalski tygodnik „Expresso”.

Lizbońska gazeta wskazuje, że kluczowymi państwami popierającymi obecny kształt programu odbudowy UE są Francja oraz Niemcy. Ocenia, że zbieżność poglądów z „osią francusko-niemiecką” pozwala państwom takim jak Polska, Włochy i Portugalia mieć wysokie oczekiwania co do ostatecznego kształtu tego planu.

„Expresso” pisze, że Polska może stać się jednym z największych beneficjentów proponowanego przez KE programu, o wartości szacowanej na 750 mld euro.

Powołując się na źródła w portugalskiej dyplomacji, tygodnik podaje, że zdecydowanymi przeciwnikami obecnej wersji planu odbudowy są dwa inne państwa z Europy Środkowo-Wschodniej: Węgry i Czechy. Ten ostatni kraj, według gazety, przyłączył się w ostatnich dniach wraz z Finlandią do państw tzw. oszczędnej czwórki: Austrii, Danii, Holandii i Szwecji, postulujących oparcie programu pomocowego na kredytach. (PAP)

zat/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kozey
ostatnimi czasy znany i lubiany przez wszystkich Polaków nauczyciel wiadomo czego, wiadomo skąd, nerwowo tupie nóżką na tę wiadomość, bo nie oszukujmy się, małego loda ukręcił, koledzy po fachu podśmiechują sobie z niego

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki