REKLAMA

Porozumienie Rezydentów: lekarze bez dodatku covidowego

2021-01-04 09:25
publikacja
2021-01-04 09:25
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Porozumienie Rezydentów, organizacja zajmująca się problemami lekarzy, przeprowadziła wśród medyków ankietę, z której wynika, że blisko 80 proc. uprawnionych nie otrzymało dodatku za pracę z pacjentami zakażonymi koronawirusem. 

Porozumienie Rezydentów zapytało 1308 lekarzy, czy otrzymało dodatek za pracę z pacjentami Covid+. Okazał się, że 78,98 proc. nie otrzymało takiego przelewu, a zaledwie 19,42 proc. potwierdziło, że dodatek wpłynął na ich konta. Ankieta została przeprowadzona w dniach 30.12.2020 r. - 3.01.2021 r. 

"Dodatek za pracę z pacjentami chorymi na COVID-19 został przyznany medykom 01.11.2020 r., lecz do tej pory otrzymało go zaledwie 19,42 proc. respondentów. Najczęściej zgłaszano, że taki dodatek został wypłacony w związku z pracą na oddziale II/III stopnia zabezpieczenia (18,27 proc.). Poza tym dodatek był wypłacany za pracę w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub w Izbie Przyjęć (0,76 proc.) i przy skierowaniu przez wojewodę (0,38 proc.). Należy zaznaczyć, że zgłaszano przypadki, w których przyznany dodatek był zaniżony względem wytycznych Ministerstwa Zdrowia (1,83 proc.)", czytamy na stronie Porozumienia Rezydentów. 

/ Porozumienie Rezydentów

Lekarze na swojej grupie na Facebooku dzielą się argumentami, jakie usłyszeli ze swoich działów kadr. Pojawiają się słowa: "wielokrotnie kadry miały pisma zwrotne z NFZ o błędach we wnioskach". "NFZ jeszcze nie zapłacił", "szpital czeka na odpowiedź".  

Na początku grudnia pisaliśmy na łamach Bankier.pl o tym, że lekarze nie doczekali się jeszcze wypłacenia środków za prace z pacjentami zarażonymi koronawirusem. Wówczas podawano, że pieniądze wpłyną na ich konta w połowie grudnia. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
eagleeye
Myśleli że za masowe kierowanie na testy antygenowe dostaną kaskę , a tu popatrz PiSokracja ich wykukała bez mydła. Sie lekarze wykazali a tu kasy nima
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
Kiedy dodatki za każdą chorobę? Np za grypę kolejne 100%, z zaparciem 50% itd.
anty12
Znowu PiS oszukal !? Jak to ? Puscie sobie teraz soltysowa jak sie wydziera "wystarczy nie krasc".Bolszewicy wola dac patoli niz lekarzowi, tak jak w PRLu.
jes
Masz rację ale z drugiej strony jeżeli będziesz dodatkowo płacił lekarzowi za to, że leczy CHORYCH to do czego to doprowadzi? To za co dostają wynagrodzenie? Za to, że są?
grab
Znam takie kłamstwa rządu z PRL-u. To się powtarza i będzie się powtarzało dopóki wybierani będą tacy zakłamani politycy!
wgc
I teraz władza będzie miała problem czy zaczepionym lekarzom odebrać dodatek, bo przecież już nie ryzykują, czy też może w nieuzasadniony sposób im go utrzymywać.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki