Pod koniec roku ruszy budowa bloków Mieszkanie Plus w Radomiu

W IV kwartale br. w Radomiu ruszą prace przy budowie dwóch bloków ze 124 mieszkaniami, które powstaną w ramach realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych.

(YAY Foto)

"Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe zewnętrzne” – poinformowała we wtorek rzeczniczka PFR Nieruchomości Ewa Syta.

Prace budowlane rozpoczną się kilka miesięcy wcześniej niż początkowo zakładano. Zdaniem prezesa PFR Nieruchomości Mirosława Barszcza, dzięki dobrej współpracy z samorządem Radomia jest szansa na szybką realizację tej ważnej dla miasta inwestycji.

"Radom wysunął się na pozycję lidera w województwie mazowieckim. To pierwsza inwestycja, którą uruchomimy w tym drugim co do wielkości mieście Mazowsza" – zaznaczył Barszcz.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski powiedział, że do priorytetów władz należy stworzenie "takich warunków, które będą sprawiały, że młodzi ludzie będą chcieli na stale wiązać swoją przyszłość z Radomiem".

Projektowana inwestycja pomieści 124 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 tys. 800 m kw. Przy ul. Tytoniowej powstaną dwa 7-kondygnacyjne bloki. Działka, na której zbudowane zostanie osiedle, znajduje się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, punktów handlowych, usługowych oraz placówek oświaty.

Za projekt budynków odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. "Staraliśmy się wpisać je w kontekst architektoniczny, a jest on bardzo znaczący, bo po drugiej stronie ulicy znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego" – powiedział architekt Mateusz Gierszon.

W województwie mazowieckim spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji; wśród nich znajdują się działki w Sochaczewie, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Kobyłce i Warszawie.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tys. mieszkań, kolejne 18 tys. oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku tzw. analiz due diligence znajduje się ponad 20 tys. mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 zł miesięcznie. 

autor: Ilona Pecka

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.