REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Po 20 miesiącach przerwy w Londynie wrócą nocne linie metra

2021-10-14 19:50
publikacja
2021-10-14 19:50

Pod koniec listopada - po 20-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa - wznowione zostanie kursowanie nocnych linii metra w Londynie - ogłosił w czwartek burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan.

Po 20 miesiącach przerwy w Londynie wrócą nocne linie metra
Po 20 miesiącach przerwy w Londynie wrócą nocne linie metra
/ Pexels

Nocne składy metra uruchomiono w Londynie w sierpniu 2016 roku. Kursowały one w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę na pięciu z 11 linii. Zawieszono je jednak w marcu 2020 r. wraz z początkiem pierwszego lockdownu, gdy ograniczono cały transport publiczny w brytyjskiej stolicy.

Jak poinformowała zarządzająca transportem publicznym spółka Transport for London (TfL), od piątku 27 listopada zaczną z powrotem jeździć nocne pociągi na linii Central, która prowadzi ze wschodu na zachód, oraz na linii Victoria - wiodącej z północy na południe miasta, natomiast przywrócenie ich na trzech pozostałych liniach - Piccadilly, Jubilee i Northern - nastąpi tak szybko, jak to możliwe.

W Anglii niemal wszystkie restrykcje covidowe zostały zniesione 19 lipca i od tego czasu cała branża związana z życiem nocnym mogła wznowić działalność, zaś liczba pasażerów w transporcie publicznym jest bliska poziomów sprzed pandemii. Na decyzję o przywróceniu nocnych linii metra wpłynęła też kwestia bezpieczeństwa kobiet w nocy.

W ostatnich miesiącach w Londynie doszło do dwóch głośnych zabójstw młodych kobiet, Sary Everard w marcu i Sabiny Nessy we wrześniu. Obie zostały zaatakowane przez zabójców, gdy wieczorem poruszały się pieszo w drodze do lub z domu. Petycję, by ze względu na bezpieczeństwo kobiet przywrócić kursowanie metra w nocy w weekendy, podpisało po tych zdarzeniach prawie 140 tys. londyńczyków.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki