Piotr Soroczyński nowym prezesem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KUKE S.A. dokonało zmian w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej Korporacji. Akcjonariusze odwołali Annę Pawlak z funkcji członka zarządu. Nowym prezesem KUKE S.A został Piotr Soroczyński, a wiceprezesem – Małgorzata Rutkowska.
NWZA przyjęło rezygnacje z członkowstwa w Radzie Nadzorczej Arkadiusza Huzarka, Katarzyny Przewalskiej oraz Adama Płocińskiego. Na ich miejsca powołani zostali: Aleksandra Hanzel, Jacek Zieliński i Artur Smolarek.

Nowy Prezes KUKE S.A. Piotr Soroczyński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Od sierpnia 2006 r. do 3 stycznia 2007 r był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów. W latach 2000 – 2006 pracował w Banku Ochrony Środowiska na samodzielnym stanowisku ds. analiz i prognoz makroekonomicznych w Departamencie Analiz i Informacji Zarządczej, następnie na stanowisku głównego ekonomisty. W latach 1994 – 2000 był pracownikiem Banku Handlowego w Warszawie w Departamencie Współpracy z Bankami oraz w Zespole Głównego Ekonomisty Banku w Departamencie Planowania Finansowego.

Jest autorem artykułów i felietonów propagujących wiedzę o prawidłowościach i aktualnym przebiegu procesów gospodarczych.

Piotr Soroczyński jest żonaty. Ma dwoje dzieci: syna i córkę. Interesuje się turystyką kwalifikowaną, historią i geografią.Piotr Soroczyński nowym prezesem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych

KUKE / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne