REKLAMA

Piąty blok elektrowni w Opolu oddany do użytku

2019-06-01 04:42
publikacja
2019-06-01 04:42

Piąty blok elektrowni w Opolu o mocy 900 MW został oficjalnie przyjęty do eksploatacji. Jak informuje biuro prasowe PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, inwestycję oddano dwa tygodnie przed terminem.

Piąty blok elektrowni w Opolu oddany do użytku
Piąty blok elektrowni w Opolu oddany do użytku
fot. Robert Neumann / / Forum

Według informacji PGE GiEK, w ostatnich dniach maja spółka otrzymała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej z piątego bloku opolskiej elektrowni i przyjęła pierwszy z dwóch budowanych bloków o mocy 900 MW do użytkowania.

Nowoczesna technologia, która została wykorzystana do budowy opolskiej „piątki”, uwzględnia obowiązujące krajowe i unijne normy z zakresu ochrony środowiska. Nowy blok nr 5, o mocy brutto 900 MW, to jeden z dwóch bloków budowanych w Elektrowni Opole. Nowe bloki produkować będą do 12,5 TWh energii elektrycznej rocznie, co pozwoli na zaspokojenie potrzeb ponad 4 mln gospodarstw domowych. Termin przekazania do eksploatacji drugiego, bliźniaczego bloku nr 6 pozostaje bez zmian, zgodnie z zawartym aneksem do umowy, tj. 30 września 2019 r.

W swoim komunikacie spółka zaznacza, że podczas rozbudowy opolskiej elektrowni aż 70 procent wartości wszystkich zamówień trafiło do polskich firm.

Opolska inwestycja o wartości ponad 11,6 mld zł brutto realizowana jest przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE. Na zlecenie PGE wykonawcą kontraktu jest konsorcjum w składzie: Rafako, Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa oraz GE Power, który jest generalnym projektantem, dostawcą kluczowych urządzeń oraz pełnomocnikiem konsorcjum. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Podróżuj bez limitu. Oszczędzaj czas i pieniądze.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki