Paczkomaty bez kolejek. Skrytkę otworzysz smartfonem

2019-11-12 09:15
publikacja
2019-11-12 09:15

InPost wprowadził możliwość odbioru paczki z Paczkomatu bez jego dotykania. Wystarczy zainstalować aplikację, a skrytkę otworzymy przy pomocy smartfona.

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Po kodach QR, które miały skrócić czas potrzebny na wpisywanie numeru paczki i telefonu na ekranie Paczkomatu, InPost wprowadził kolejne udogodnienie. Tym razem paczkę będzie można odebrać przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie. 

Jak to działa? Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę, a skrytka z naszą paczką sama się otworzy. Co ważne, w ten sposób jednocześnie będzie mogło otwierać swoje skrzynki wiele osób, a nie tylko jedna znajdująca się przy pulpicie Paczkomatu.

Nowa funkcja przyda się zwłaszcza w nadchodzącym okresie świątecznym, gdy liczba osób korzystających z Paczkomatów tradycyjnie wzrośnie.

Odbieranie paczek przy pomocy smartfona będzie możliwe, jak na razie, w ok. 95 proc. Paczkomatów.
To nie koniec zmian w systemie Paczkomatów. Na początku przyszłego roku bez dotykania pulpitu będziemy mogli także nadać paczkę.

Przypomnijmy, że we wrześniu, chcąc bronić się przed phishingiem, InPost zmienił metody informowania o statusie przesyłki i zrezygnował z wysyłania SMS-ów do klientów na rzecz aplikacji mobilnej.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
mkx
Przetestowałem!
Aplikacja chce mieć dostęp do GPSa. Pyta się 2 razy, czy otworzyć.
Położenie skrytki jest naniesione na obrazek paczkomatu - mniej więcej widać która to. Ale... wg. mnie istnieje prawdopodobieństwo, że odbiorcy będą się mylić przy odbieraniu z blisko położonych skrzynek. Chyba, że w jednym
Przetestowałem!
Aplikacja chce mieć dostęp do GPSa. Pyta się 2 razy, czy otworzyć.
Położenie skrytki jest naniesione na obrazek paczkomatu - mniej więcej widać która to. Ale... wg. mnie istnieje prawdopodobieństwo, że odbiorcy będą się mylić przy odbieraniu z blisko położonych skrzynek. Chyba, że w jednym czasie tylko jedna skrytka może być otwarta(?)
mim003
wówczas te 10 osób dzwoni na infolinię, konsultant odbiera telefon od pierwszej osoby po 20 minutach i przekazuje jej informacje gdzie dokładnie znajduje sie paczka.po nastepnych 2 godzinach pozostali też się dodzwaniają i wszyscy zadowoleni ze swoimi paczkami oddalają się od paczkomatu
kwr
Jak długo trzeba będzie oglądać reklamy w aplikacji, zanim system otworzy skrytkę?
shiver5
Nowa funkcja przyda się zwłaszcza w nadchodzącym okresie świątecznym, gdy liczba osób korzystających z Paczkomatów tradycyjnie wzrośnie - uuu nowa świecka tradycja, ładne imię dla dziewczynki.
elpablo89
Proponuje wprowadzic numeracje skrytek ;p
kryzysio
Jeśli otworzy się 10 skrytek naraz, to jaką mam pewność, która jest moja?
wonsz
Dobre pytanie ;) Ale chyba znam odpowiedź - kiedyś dzwoniłem na infolinię InPostu w związku z jakąś awarią i kobieta na infolinii powiedziała mi dokładnie, która jest moja (rząd/kolumna + usytuowanie względem wyświetlacza), żebym porządnie walnął w nią pięścią, to się otworzy. Nie widzę przeszkód, żeby aplikacja Dobre pytanie ;) Ale chyba znam odpowiedź - kiedyś dzwoniłem na infolinię InPostu w związku z jakąś awarią i kobieta na infolinii powiedziała mi dokładnie, która jest moja (rząd/kolumna + usytuowanie względem wyświetlacza), żebym porządnie walnął w nią pięścią, to się otworzy. Nie widzę przeszkód, żeby aplikacja też dokładnie opisywała położenie właściwej skrytki czy nawet rysowała paczkomat.
knl111
Jest to jakiś problem, niemniej każda paczka jest w jakiś sposób zaadresowana i opisana, więc z takim skrajnym przypadku 10 odbierających osób może sprawdzić i się "wymienić" prawidłowymi przesyłkami.
jaszczomp-
dla osób uczciwych problem jest nieistniejący....
trysil
Na Youtube jest instrukcja InPostu. W aplikacji będzie narysowane gdzie znajduje się skrytka.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki