PKO: sprzedaż jednostek funduszy PKO TFI przekroczyła w lipcu 1 mld zł

2020-08-12 10:56
publikacja
2020-08-12 10:56
Shutterstock

W lipcu tego roku klienci PKO TFI kupili jednostki uczestnictwa funduszy za ponad 1 mld zł netto. W tym samym miesiącu do funduszy zdefiniowanej daty działających w ramach PPK prowadzonych przez PKO TFI wpłynęło blisko 63 mln zł - podał bank PKO BP w komunikacie.

Według banku, PKO TFI dominuje na rynku Pracowniczych Planów Kapitałowych – zarówno pod względem zarządzanych aktywów, jak i wartości miesięcznych napływów (wpłat) – tak w lipcu, jak i we wszystkich dotychczasowych miesiącach tego roku.

"Po krótkim okresie mniejszego zainteresowania inwestycjami, co było oczywistą konsekwencją pandemii, lokowanie w funduszach PKO TFI znów cieszy się dużą popularnością. Odnotowaliśmy rekordową sprzedaż w lipcu – ponad 1 mld zł netto. Równolegle rosną aktywa programów inwestycyjnych opartych o systematyczne wpłaty inwestowania w naszym portfelu. I tak np. środki naszych klientów w samych tylko PPK to już ponad 580 mln zł" - poinformował prezes Zarządu PKO TFI Piotr Żochowski.

Jak podano, w lipcu największą popularnością cieszyły się jednostki funduszu PKO Obligacji Długoterminowych – sprzedano ich za ponad 620 mln zł netto. Spośród funduszy akcji największe zainteresowanie inwestorów wzbudziły PKO Technologii i Innowacji Globalny (28 mln zł netto) oraz PKO Akcji Rynku Złota (20 mln zł netto).

Bank poinformował, że PKO TFI pozostaje liderem na rynku PPK – zarządza 41 proc. aktywów w programach obsługiwanych przez TFI i 35 proc. całości aktywów rynku PPK (na koniec lipca br.).

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. należy do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Istnieje od 1997 roku. Zarządza środkami powierzonymi przez ponad milion inwestorów indywidualnych i korporacyjnych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. W I półroczu 2020 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 1,3 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 377 mld zł. Jak podaje bank, PKO BP jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,46 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce.

autor: Małgorzata Werner-Woś

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
molenda333
PPK z pewnością wielu osobom umożliwi lepsze życie na emeryturze, dziś mało kto ma odłozone pieniądze. A tu do odkładanych oszczędności dokłada się państwo i pracodawca. Więc mozna nieco zyskać niż jakbyśmy mieli sami odkładać.
edwinn
PPK szczególnie powinni docenić osoby zarabiające minimalną krajową. Tych emerytury będą niewystarczające, a ppk może im poprawić znacząco jakość życia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki